Çözüldü ASUS G512LV için 2933 MHz laptop RAM bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogukansoy

Femtopat
Bu sitedeki laptopta 8 GB RAM var. Ben de bir 8 GB RAM daha eklemek istiyorum fakat laptoptaki RAM 2933MHz ve benim de 2933MHz RAM almam gerekiyor. Hiçbir yerde 2933MHz laptop RAM'i yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cihazın içinde 3000 veya 3200 MHz bellek vardır. En fazla 2933 MHz desteği olduğu için bu değerde çalışıyordur. Şu belleği alabilirsiniz. Çok büyük olasılıkla uyumlu olacaktır. Uyumlu olmazsa içindekini çıkarıp attığım bellekten iki tane alırsınız ve içindekini ikinci el olarak kendiniz satarsınız.

Cihazın içinde 3000 veya 3200 MHz bellek vardır. En fazla 2933 MHz desteği olduğu için bu değerde çalışıyordur. Şu belleği alabilirsiniz. Çok büyük olasılıkla uyumlu olacaktır. Uyumlu olmazsa içindekini çıkarıp attığım bellekten iki tane alırsınız ve içindekini ikinci el olarak kendiniz satarsınız.

teşekkür ederim bu güzel bilgilendirme için.

Yalnız belleği almadan önce BIOS'u kontrol edin. Cihazda bellek için XMP açabileceğiniz bir özellik var mı? Eğer yoksa attığım bellek 2933 MHz'de çalışmayabilir. Daha düşük bir frekansta çalışabilir. Kingston'ın 3200 MHz bellekleri vardı. Şu an piyasada bulamadım. Onun için böyle bir özellik gerekmiyordu. Şu bellek de var ama biraz daha pahalı.

Ekleme: Dediğim bellek bu. 30 Temmuz'da stokta olacak bilgisi var. Biraz daha ucuz görünüyor.

Son düzenleme:
CL değerine göre alın 3200MHz sorun oluşmayacaktır. Burada herkes senden CPU-Z indirip Memory gibi kısımları atmanı istedi, atmamışsın.

@helvaci CL değerini ve voltaj değerleri bilmeden farklı CL değerine sahip RAM atmışsın :D

@dogukansoy Bu konuda ki arkadaşın gibi resimler paylaşırsan hangisi en yakın uyumlu söyleriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı