Çözüldü Asus GTX 770 Direct Cu II OC Oyunda Takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fiyu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
New York-Ankara
Daha fazla  
Meslek
Sosyolog ve Kısa Film Yapımcısı - Senaryo Yazarı
Başlıktan'da belli olduğu üzere Ankara vatan'da montajı tamamladığımı Recep Baltaş'a bildirmiştim. Sistemin fotolarını en yakın zamanda atacağımdan emin olabilirsiniz sayın Baltaş.. :) Galiba bir sorun var sistem'de "asus gtx 770 direct cu II oc" ekran kartı var. Video işlemeden arta kalan vaktimde bir denemek istedim performansını ama her nedense bir ufak problem var. Oyun esnasında hafif takılmalar ve yırtılmalar görüyorum onun dışında bir problem yok. Sorun "Nvidia denetim ayarları mı" yoksa başka bir sebep mi ? Yardımınızı bekliyorum...:confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktan'da belli olduğu üzere Ankara vatan'da montajı tamamladığımı Recep Baltaş'a bildirmiştim. Sistemin fotolarını en yakın zamanda atacağımdan emin olabilirsiniz sayın Baltaş.. :) Galiba bir sorun var sistem'de "asus gtx 770 direct cu II oc" ekran kartı var. Video işlemeden arta kala vaktimde bir denemek istedim performansını ama her nedense bir ufak problem var. Oyun esnasında hafif takılmalar ve yırtılmalar görüyorum onun dışında bir problem yok. Sorun "Nvidia denetim ayarları mı" yoksa başka bir sebep mi ? Yardımınızı bekliyorum...:confused:
-Driver güncel mi ?
-Oynadığınız oyun korsan mı ? Korsansa son sürüm yüklü mü?
-İşlemci ısıları normal mi ?
-Oyunlar SSD'de mi ? Hardisk de mi ?

Algoritma şeklinde düşünere kasmaların neden olabilceğini düşünüp, yardım etmeye çalıştım. Ekran kartında sorun olucağını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü : 320.49
Oyun : orjinal
Isılar : evet normal
Oyunlar : hdd içinde

Oyun splinter cell blacklist en son 1.2 update aldı ve sonra oyuna girdi grafik ayarlarına baktığımda "59 hz" ile sınırlamış oyunu buda hafif takılma ve yırtılma etkisi yarattı galiba... Ama tam olarak emin değilim başka ne olabilir ?

Oyun splinter cell blacklist en son 1.2 update aldı ve sonra oyuna girdi grafik ayarlarına baktığımda "59 hz" ile sınırlamış oyunu buda hafif takılma ve yırtılma etkisi yarattı galiba... Ama tam olarak emin değilim başka ne olabilir ?

Dediğim gibi bu 326.80 beta sürümünü deneyin. Anakartınızın güncel driver'ını indirin. Direcx 11 en son güncellemenin yüklü olduğundan emin olun. 59 hz'yi seçeneklerden 60 hz yapabiliyorsanız yapın.

Beta sürücü bir nebze işe yaradı. Ben ayrıca 1600 mhz'lik gskill ramleri bios'da 1333 mhz görüp 1600 mhz'e çekmiştim ondan kaynaklı mıdır ? Sürücü beta'sı işe yaradı ama bir tık daha iyi olması gerek bu sistem son olarak asus'un tüm sürücüleri bios'da dahil güncel...

Beta sürücü bir nebze işe yaradı. Ben ayrıca 1600 mhz'lik gskill ramleri bios'da 1333 mhz görüp 1600 mhz'e çekmiştim ondan kaynaklı mıdır ? Sürücü beta'sı işe yaradı ama bir tık daha iyi olması gerek bu sistem son olarak asus'un tüm sürücüleri bios'da dahil güncel...

Ramleri 1600'e çekmen olumsuz yönde etkilemez. Oyun ayarlarında V-sync ayarını kapalı tutun,Fps'yi sabitlemesin.

Lonelyheart arkadaşımızın da dediği gibi v-sync yi kapat. Beta sürücüsü iyidir. Başka bir sorunun olursa bir daha sorarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı