Çözüldü Asus p5vd2-mx sistemde Windows 8.1 USB'den kurulum sırasında kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

joosicky

Hectopat
Merhabalar

Eski bir masaüstüm vardı, yavaşlığına dayanamayıp anakart, işlemci, ram ve ekran kartı değişikliği yaptım. Eski ide harddiskimi kullanacaktım içinde windows 8.1 kuruluydu.

Sistemi yeniledik fakat windows bir türlü açılmadı. Format atayım dedim usb boot sırasında ilk gelen logoda donup kalıyor bilgisayar. Windows XP kurabiliyorum fakat 8.1 bana mısın demiyor.

Bağlantıları düzgün yaptığıma eminim. 2 farklı usb'den kurmayı denedim olmadı. (ki daha önce bunlardan kurum yaptım çalııyorlar) Biosu güncelledim, ahci moduna getirdim, usb legacy kapattım vs. bir şey değişmedi. Anakart asus p5vd2-mx modeli. Bu arada bios da jmicronun bir ayarı var. Ahci, raid, ide diye. Onu disable yapmadığım takdirde bios da 'drives detect done.no drive found' diye bi uyarı geliyor. Fakat disable yapınca xp'ye erişebiliyorum.

Kurulumu onboard ekran kartından deniyorum bu arada. Acaba ondan mı kalıyor böyle diye aklıma gelmiyor değil. Harici kart arızalıymış götürüp değiştireceğim.

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u günceller misiniz ilk olarak:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5VD2-MX/P5VD2MX_1017.zip

BIOS ayarlarını da sıfırlayın deneyin. Kurulum ekranının gelmesi için 10 dakikadan fazla bekleyebileceğiniz de aklınızda bulunsun. IDE diskte bu 20 dakikayı bile bulabilir. Ben G41 yonga setli Gigabyte SATA diskli sistemde rahat 15 dakika beklemişimdir.

Bios zaten son sürümdeydi ama yinede yeniden çektim. Düzelen bişey olmadı. Windows penceresi çıkıyor yükleme ekranına geçmiyor. 1 saat kadar beklediğim oldu yok.

Simdi bide xp icinde mavi ekran almaya basladim. 0x000050 deyip mavi ekran veriyor. Cozum olarak virusden bahsedilmis. D yi temizleyip fotograflati vs flasha atayim dedim 7gb lik dosya 200dk da kopyalanacak diyor. Yarim saatte yariya geldi. Bi ara hizlandi nedense sure 11dk ya dustu simdi yine 150dk. Sinirlenecem artik yoruldum gercekten.

Asus anakart banada yaptı o rezilliği. Mecbur dvd imajı aldım ve öyle kurtuldum. Elimde sürekli kullandığım, zorin Os persistence vardı.
Asus aldıktan sonra onu bile kullanamaz oldum.

Bu master slave ayarlarında bi problem olsa yahut baglıntıda bişey olsa hiç çalışmazdı umuyorum? Dvd sürücüsüde hdd de çalışıyor fakat 2side acayip yavaş.

Bad sector taraması yaptım hiçbişey yok. Harici ekran kartı takılıyken bios yazıları ilginç bi şekilde tek tek elle yazılıyormuş gibi geliyor ekrana. GT220 lerin bazı anakartlarla genel sorunu bu heralde bi çok kişide görülmüş. Ama bununda çözümünü bulamadım. Bilgisayarın açılması 15dk sürüyor :/

Evet beyler. Anakartda donanımsal arıza vardı. Elektrik kaçağı oldugundan usbler kilitleniyordu sanırım. Mecbur anakartı değiştirdim, iyide oldu. Windows 8 kurulumumu da yaptım ide diskle yada ramle ilgili değilmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı