Windows 8.1 Kurulum Sırasında "Windows Buraya Kurulamaz" Hatası

ercanozturk

Hectopat
Merhabalar Windows 8.1 kurulumu yapmaya çalışıyorum ancak başta disk ile ilgili "Windows buraya kurulamaz" vb bazı hatalar aldım kurulum bir türlü başlamadı ya da dosyaları kopyalama aşaması % 0'da takılı kaldı.

Şu an son denememde Özellikler yükleniyora kadar yaptı ancak güncelleştirmeler yükleniyor aşaması takılı kaldı yaklaşık 30 40 dk'dır devam etmiyor bu kadar ilerlemişken iptal etmek istemiyorum. Acaba beklesem ilerler mi sebebi ne olabilir bu kadar beklemesinin disk ile mi ilgilidir yoksa kurduğum windows ISO dosyası mı hatalıdır bilgi verebilirseniz sevinirim.

Şu an Windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı hatası verip kapandı. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür hatalar donanım kaynaklı da olabiliyor zaten. Sürekli aynı yüzdelik dilimde donuyorsa anakart BIOS sürümünü kontrol etmeni öneririm. BIOS güncel değilse > güncelle.

Son olarak harddiskin marka model nedir? Kaç yıldır kullanıyorsun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı