Çözüldü ASUS supreme FX II ses kartı alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Merhaba, elimde Corsair HS35 var ve ses kartı iyi olan bir sisteme takınca verdiği ses çok fazla artmıştı. Bende ses kartı aramaya başladım ve yakın bir arkadaşım ASUS supreme FX II isimli ses kartını 100 TL karşılığında teklif etti. Sorularım bunlar, vakit ayırıp cevap yazabilen olursa çok sevinirim.

Anakartım Gigabyte B450M S2H, kulaklığım ise Corsair hs35.
  • Anakartımın ses kartına kıyasla farkı hissedebilir miyim?
  • Kulaklığımın jakını vesaire yakmaz değil mi? Bazen yanlışlıkla çıkartıyorum falan da.
  • Alınır mı? Yani parasını hak eder mi?
  • Uyumlu olur mu? Bir arkadaş bu ses kartının ASUS modellere özel olduğunu demişti de.
  • Corsair HS35'in mikrofonunu kullanıyorum, bu ses kartı mikrofon sesini daha kaliteli yapar mı?

Çözüm
Harici ses kartında her türlü fark oluyor fakat bir DAC almak daha mantıklı. Bir noktadan sonra kulaklığın kalitesiyle sınırlanıyor tabii performans, müzik için HS35'e katkısı pek fazla olmaz diye düşünüyorum.

Bu arada takabileceğiniz boş bir PCI slotu olduğundan emin olun, ekran kartı kapatıyor benimkileri mesela.
Alınır hocam. Farkı hissedeceksiniz. Kulaklığa zarar vermez. Fiyat olarak iyi. Bence alın. Mikrofon kullanımı açısından da iyi olur.

Harici ses kartında her türlü fark oluyor fakat bir DAC almak daha mantıklı. Bir noktadan sonra kulaklığın kalitesiyle sınırlanıyor tabii performans, müzik için HS35'e katkısı pek fazla olmaz diye düşünüyorum.

Bu arada takabileceğiniz boş bir PCI slotu olduğundan emin olun, ekran kartı kapatıyor benimkileri mesela.

Çözüm
@Recep Baltaş hocam eski bir konuda bu ses kartı hakkında yorum yapmıştın, görüşün nedir?

@Ulunay hocam sen de ses kartları hakkında bilgilisin diye hatırlıyorum. Yorumunu alabilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı