Çözüldü Battlefield 1 DirectX function hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ali Şamcı

Kilopat
Yer
Kırık koltuk
Daha fazla  
Meslek
Avare
Merhabalar. Geçenlerde Battlefield 1 aldım ve gerçekten çok beğendim fakat birkaç saatten sonra DirectX function hatası vermeye başladı. Hata ilk olduğu zaman 1 saat oyunu oynatıyor sonrasında bu hatayı veriyordu ama artık 15 dakikada bir oluyor bu hata. Zaten en yeni Driver'a sahiptim bir de eski Driver'ı yükledim yine de işe yaramadı. Ekran kartım RX580 işlemcim Ryzen 5 1600 16 GB'da RAM var. Var mıdır bu sorunun çözümü?
Hata ektedir. Sevgiler.

Dosya Ekleri

• hata.jpeg
    hata.jpeg
    42,7 KB · Görüntüleme: 80
Çözüm
Sürücü düşürmeyi de deneyin. 20.4.2 ve 20.2.2'yi deneyebilirsiniz.

Maalesef 2 sürücüde de aynı hatayı alıyorum:( bahtsız başıma en sevdiğim oyunu bile oynayamıyorum. Çözemeyeceğim herhalde yardımınız için çok teşekkür ederim:)
Sanırım çözümü buldum. Öncelikle ekran kartını 100 MHz kadar undercloak ettim. Ardından en son sürümü tekrardan yükledim ve bunlardan birisi işe yaradı.
En yeni sürücüden kastınız hangisi? Yeni sürücü güncellemesi geldi. Sürücüyü DDU ile kaldırıp en güncelini kurun. Yine aynı hatayı alırsanız her seferinde (DDU ile kaldırmak şartıyla) birer sürücü geri giderek sorun çıkarmayacak sürücüyü bulmaya çalışırsınız.

Yine olmazsa kartı çıkarıp sarı kısmını temizlemeyi, kabloların düzgünce oturduğunu kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

En yeni sürücüden kastınız hangisi? Yeni sürücü güncellemesi geldi. Sürücüyü DDU ile kaldırıp en güncelini kurun. Yine aynı hatayı alırsanız her seferinde (DDU ile kaldırmak şartıyla) birer sürücü geri giderek sorun çıkarmayacak sürücüyü bulmaya çalışırsınız.

Yine olmazsa kartı çıkarıp sarı kısmını temizlemeyi, kabloların düzgünce oturduğunu kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

Temizlenecek bir şey olamaz ki:) bilgisayar yeni daha.

Pekala, o zaman dediğim diğer işlemleri yapın. Sorun yaşadığınız sürücü sürümünü de yazamamışsınız, hatırlamıyor musunuz?

Pekala, o zaman dediğim diğer işlemleri yapın. Sorun yaşadığınız sürücü sürümünü de yazamamışsınız, hatırlamıyor musunuz?
Sıkıntı yaşadığım Driverlar 20.9.2, 20.9.1 ve 20.1.1 Directx 12 kapalı ve oyun çökünce şöyle bir bildirim de geliyor

Dosya Ekleri

• bildirim.jpeg
    bildirim.jpeg
    27,1 KB · Görüntüleme: 41
Radeon Software üzerinden karta herhangi bir işlem yaptınız mı? Yaptıysanız sıfırlayın, bir de öyle kullanın sistemi.

Sürücüleri güncellemek içi Driver Booster gibi bir şey kullanmış mıydınız hiç?

Radeon Software üzerinden karta herhangi bir işlem yaptınız mı? Yaptıysanız sıfırlayın, bir de öyle kullanın sistemi.

Sürücüleri güncellemek içi Driver Booster gibi bir şey kullanmış mıydınız hiç?

Evet birkaç kere hız aşırtma yapmıştım deneme amacıyla. Şimdi sıfırladım bir de öyle deneyeceğim. Öyle bir program da hiç kullanmadım.

Güzel, kullanmayın zaten.

Sorun yaptığınız işlemden kaynaklanıyor olabilir. Sıfırladıktan sonra sorununuz çözülürse belirtin. Bu şekilde de sorunun sürücülerde olmadığını anlamış oluruz, siz de isterseniz sürücüleri güncellersiniz.

Güzel, kullanmayın zaten.

Sorun yaptığınız işlemden kaynaklanıyor olabilir. Sıfırladıktan sonra sorununuz çözülürse belirtin. Bu şekilde de sorunun sürücülerde olmadığını anlamış oluruz, siz de isterseniz sürücüleri güncellersiniz.

Hayır maalesef:( olmadı. Birkaç siteden daha bakayım olmazsa herhalde oyunla ilgili bir hatadır güncellemeyi beklerim.

Geri
Yukarı