Oyunlarda "DirectX function" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Everwanted

Kilopat
Daha fazla  
Battlefield 4'te oyuna girerken bilgisayar aniden dondu, siyah ekran verdi sesler gitti ve önüme böyle bir yazı geldi.
LogFile alacaktım ama bu seferde farklı olarak bilgisayar kendini yeniden başlattı.
Dün aynısını Minecraft oynarken yaşadım. Windows'u, NVIDIA'yı son sürümüne güncelledim ama hala devam ediyor ve Arma 3'e oyna dediğimde o da tepki vermiyor açılmıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 116
Bu videodaki yapılanları yaparsanız büyük ihtimal sorununuz çözülecekdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu videodaki yapılanları yaparsanız büyük ihtimal sorununuz çözülecekdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Denedim maalesef olmadı, bu sefer dondu ama öyle kaldı. Yinede ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
DDU ile Driver'i silip, tekrar yükleyin.

Dediğiniz gibi yaptım, maalesef değişen bir şey yok, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ekran kartının yerine düzgün bir şekilde oturduğuna emin misiniz? Görüntüyü ekran kartından mı alıyorsunuz?

Evet, görüntüyü ekran kartından alıyorum, HDMI kullanıyorum ve ekran kartına giriş kasadan dolayı tam olarak girmiyor ama bundan 2-3 gün öncesine kadar hiç sorun yaşamıyordum.
Ekran kartının yerine düzgün bir şekilde oturduğuna emin misiniz? Görüntüyü ekran kartından mı alıyorsunuz?
Kurarken NVIDIA'dan da temiz kurulum yapmayı denediniz mi?

Bir de sıcaklık değerlerim bu, anormallik gözüküyor mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_19.png
    Screenshot_19.png
    119,5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
DDU ile sürücüyü kaldırıp, bir önceki driver sürümünde deneyebilirmisiniz?

Geri
Yukarı