Çözüldü Chrome Video İzleme Sonrası Yazı Yazamama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Google Forumları'nda da dile getirdiğim böyle bir sorun var. Chrome ile YouTube veya Facebook'ta video izledikten hemen sonra klavyeden yazı yazamıyorsunuz. Sekmeyi ayırdığınızda sorun çözülüyor.

Chrome 64 Bit Beta kullanıyorum ve bu sorun gerçekten sinir bozucu.

Benzer sorunu yaşayan var mı? Acaba bir eklentiden mi kaynaklanıyor ?

Çözüm
Bu arada IDM'de yazan not;
Fixed the problem with keyboard focus in Google Chrome.
Ortak olarak etkin şekilde eklentisini kullanıyorsanız IDM ile çözülebilir. Çünkü medya içeriği çekerken bugda kalıyor olabilir. Bundan dolayı klavyeyi de etkilemiş olabilir. Aida raporlarını paylaşmış olsanız seçenekleri kısaltmış olurduk ancak çözmek isteyen heralde yok.

32 Bit de denedim aynı sorun oldu. Bir alakası yok. Murat, verdiğin eklentiyi bir süre kullandım ama Facebook videolarında işe yaramadığından sorun yine devam ediyor.

Arkadaşlar sorun bende de var diyorsunuz ama kimse konuya bir şey yazmamış.

Lütfen siz de yazın şuraya:

Google Grupları
Üstad yazmasına yazacaktım ama senin açtığın mesaja gelen ilk cevapta Malwarebytes öneren çözümü görünce vazgeçtim. :) Şaka gibi. :)

Üstad yazmasına yazacaktım ama senin açtığın mesaja gelen ilk cevapta Malwarebytes öneren çözümü görünce vazgeçtim. :) Şaka gibi. :)
Şaka olan bir tarafı yok adam çözüm önermiş. Virüsten kaynaklı klavye durumları da oluşabiliyor. Adamın aklına ilk o gelmiş ve adam ne tanısın Recep bey'i deneyimsiz biri olarakta düşününce o cevabı vermiş. Şahsen bende yabancı bir forum yöneticisini soru sorarken görsem ve tanımasan ona benzer cevap verirdim. Yabancı olmasına da gerek yok sosyalde çoğu kişiye zaten bu şekilde yaklaşıyorum ki çoğusu da bilgi yoksunu çıkıyor :) Adamda anlamış heralde Türklerin teknolojiden pek çakmadıklarını o cevabı vermiş :)

Bu arada IDM'de yazan not;
Fixed the problem with keyboard focus in Google Chrome.

Çözüm
Şaka olan bir tarafı yok adam çözüm önermiş. Virüsten kaynaklı klavye durumları da oluşabiliyor. Adamın aklına ilk o gelmiş ve adam ne tanısın Recep bey'i deneyimsiz biri olarakta düşününce o cevabı vermiş. Şahsen bende yabancı bir forum yöneticisini soru sorarken görsem ve tanımasan ona benzer cevap verirdim. Yabancı olmasına da gerek yok sosyalde çoğu kişiye zaten bu şekilde yaklaşıyorum ki çoğusu da bilgi yoksunu çıkıyor :) Adamda anlamış heralde Türklerin teknolojiden pek çakmadıklarını o cevabı vermiş :)
Yazılan ilk cevap, bana en ufak tarayıcı virüsünde dahi format format diye bağıran çığırtkanları aklıma getirdi.
Sosyal'de bilgi yoksunu ve Türklerin teknolojiden pek çakmadıklarına gelirsek o sizin düşünceniz, ben kapsamlı bir araştırma yapılmadan ve sonuçları görmeden bu dediklerinize katılmıyorum. Technopat Sosyal'in kuruluş amaçlarından biri de bu boşluğu doldurma, olsa gerek.

o sizin düşünceniz,
Düşüncem değil gördüklerim bunlar.
Technopat Sosyal'in kuruluş amaçlarından biri de bu boşluğu doldurma, olsa gerek.
O yüzden yanlış bilgilendirme ve yanlış bilgi cezaları mevcut. Ancak doğruyu söylesek de göstersekte bildiğim bildiktir mantığı ile kafasının dikine çok giden var Türk milletinde. Atasözleri bile var bu durumla ilgili.

Murat ve Recep hocam ben Chrome'u 4 farklı bilgisayarda da kullanıyorum ama şimdiye dek bahsettiğiniz sorunu yaşamadım. 32Bit bütün Chrome'lar ve sadece Adguard Adblocker eklentisini kullanıyorum. Ayrıca Facebook'ta kullanmıyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı