Çözüldü CMD üzerinden Windows etkinleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berke_nyalcin

Hectopat
Free Windows 10 Product Key 2019 100% Working şu sitedeki kodları cmd'ye yazarak Windows'u aktif hale getirdim. Birkaç arkadaşıma söylediğimde KMS'den yapılmış ve bilgisayara virüs bulaşır demişlerdi. Yaklaşık 30 dk sonra cmd yoluyla kaldırdım. Birkaç sorum var : KMS denilen şey kalkmış mıdır?
Bilgisayardan banka vb. çeşitli işleri yaparken bilgi çalınması olur mu?
Windows'um yavaşlar mı ve virüs bulaşır mı?
Not : Herhangi bir uygulama yüklemedim sadece cmd kullandım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    53,2 KB · Görüntüleme: 1.467
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    31,5 KB · Görüntüleme: 1.349
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Banka bilgilerinizi Microsoft gibi onlar da çalamaz tabii ki. Endişe etmenize gerek yok. Lisansı kaldırmanıza da gerek yok, tekrar uygulayabilirsiniz. Virüs olan KMS ile lisanslama yapmak değildir. Bu lisanslamayı yapan programlar Inject yöntemi ile Windows ".dll" dosyalarına virüs kodları yüklüyorlar. Yapılan bu işlem veri hırsızlığına sebep olur sadece.
Ancak yaptığınız etkinleştirme yasal ve etik değil.

Bu anahtarları Microsoft'un verdiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz. Gayet yasal ve etiktir. Bilginiz olmadan fikriniz olmamalı.

Banka bilgilerinizi Microsoft gibi onlar da çalamaz tabii ki. Endişe etmenize gerek yok. Lisansı kaldırmanıza da gerek yok, tekrar uygulayabilirsiniz. Virüs olan KMS ile lisanslama yapmak değildir. Bu lisanslamayı yapan programlar Inject yöntemi ile Windows ".dll" dosyalarına virüs kodları yüklüyorlar. Yapılan bu işlem veri hırsızlığına sebep olur sadece.

Çözüm
Hayırsever -genellikle çinli- arkadaşların kurduğu bir siteyi lisans sunucusu olarak ayarlamışsınız. KMS bir program değil, Microsoft aktivasyon yönteminin adıdır. Bu da bir virüs değildir ve sisteminize zarar vermez. Tek olacak şey 180 gün sonra aktivasyonunuzun patlamasıdır.

Hocam benimki CMD ile mi etkinleştirilmiş tam emin olamadım da yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-07 161758.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-07 161758.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 603
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı