Çözüldü Diablo 3 900 Ping Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıktan da anlaşılacağı gibi oyunda 950 küsür Ping var. Bazen 200 oluyor ve en normali bu zaten. Ama uzun sürmeden tekrar 500-900 oluyor. Oyundan keyif alamıyorum. FPS'de sorun yok. Oyunda başkalarına da soruyorum sorun olmadığını söylüyorlar. Windows 8 x64 Pro kullanıyordum. Bugün Windows 7'ye geçtim bazı sebeplerden.

Ama değişen bir şey yok. DNS değiştirmeye çalıştım, farklı DNS ile oyun açılmıyor bile. Modemi kapatıp açtım Wireless'a bağlananları çıkardım. Farketmiyor. Speed test sonucum gayet normal. LoL oynuyorum, onda bir sorun yok.

Sistemim ;

• AMD Phenom 2 X4 B50 3.2 GHZ
  • HD 5750 GDRR5 128 Bit 1 GB
  • 4 GB Kingston 1333 MHZ DRR3
  • MSI GF615M-P33 V2
  • Ve Uydunet 1 Mbps kullanıyorum.

Ayrıca tüm sürücülerim ve tüm Windows Update'lerim günceldir. Ne alaka bilmiyorum ama hiç bir ısınma sorunum da yok :D

Lütfen bilgi sahibi arkadaşlar bir şeyler yapsınlar. O kadar para verdim resmen paramla rezil oluyorum...

Abi daha önce dikkatimi çekmedi demek ki yoktu. 2 gündür çok fena bi Lag var. Nedenini anlayamadım. Oyun güzel de şu sorun yüzünden pişman olmaya başladım...

Europe, Netmaster CBW-700V(11N) FW güncel, 19 numaralı FrimWare. Daha geçenlerde güncelledim. Sorun hala devam ediyor bu arada demin 1114 gördüm...

Ethernet kablosuyla bağlanıyorum. Sürekli modem ara yüzündeyim. Modeme bağlanan kimse yok sürekli kontrol ederim. WPA2 ile şifreli.

Arkada indirme yapan bir şey yok. Abi denedim, Internet hızımı ve Ping'imi çok ölçtüm normal. Zaten sorun olsa, MW3'te LoL'de Source'da falan da Ping yüksek olurdu. Nedenini anlayamadım ve gerçekten çıldırmak üzereyim. Blizzard hakkındaki düşüncelerim değişmeye başlıyor. Parasını verdim oynayamıyorum...

Güvenlik programı çalışıyor mu? Ayrıca modemin FW ne zaman güncelledin? Modem içinden güvenlik duvarı vs seçeneklerini kapat.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı