Çözüldü Diskpart ile USB Bellek Kurtarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FaNTaSTiCaS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar,

@Recep Baltaş 'ın USB Bellek Bootable Yapma Rehberi rehberini kullanarak USB diskimi boot etmeye çalıştım. Resimdeki hatayı aldım ve artık USB diskimi kullanılamaz hale geldi.

boot sorunu.PNG

Ardından konu altındaki yorumlardan;
Abdullah Bahadırbir ay önce
Ben de aynı konuyla ilgili sıkıntı yaşamıştım ama USB'yi kurtardım, yöntemi çok basit.
-“Başlat -> Çalıştır ->Cmd yaz ve enterla”. Daha sonra Gelen Siyah Ekrana Sırası İle;
-"Diskpart" Yaz Enterla ( yeni bir pencere açılacak yine siyah ekran bundan sonraki kodları oraya yazıyoruz.)
-"List Disk" Yaz Enterla
Gelen yazıların içerisinde Disk1 Disk2 gibi yazılar göreceksiniz. Burada Bootable yapmak istediğiniz yani Format Flash Diski yapmak istediğiniz diskin adını bulacaksınız. Karşılarında hafızaları yazmaktadır. Oradan Anlayabilirsiniz. Genelde Disk 1 flash bellek olur.
-"Select disk 1" yazıp enter. (sizde farklı ise 1 yazan yeri flash diskinizin adına göre değiştirin)
-"clean" Yaz Enter
-"Create partition primary" yaz enter
-"active" yaz enter
-"format fs=fat32 quick" yaz Enter’la biraz bu koddan sonra biçimlendirme yaptığı için bekletir.
-"assign" yaz enter’la.
Böylece USB miz tekrardan kullanılabilir hale geliyor.

Bu durumu yapmaya çalıştım. Clean komutunda da bu hatayı verdi:

virtual disk service error.PNG

Lütfen yardım edin. USB diskimi düzeltmeme. Ne yapabilirim? Rufus dikimi görmüyor, HPU v2.2.3 ise diski görüyor ama aynı hatayı veriyor.

Amacım MaxBlast.iso dosyasını boot olarak çalıştırıp HDD üzerindeki bad sector alanlarını iyileştirmekti fakat USB belleğimi çalışamaz hale getirdim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı