Çözüldü Grand Theft Auto 4 Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ziya

Kilopat
GTA serisinin hastasıyım. Gta 4'ü crack ile açtım. İyi takılıyordu, update yaptım. Sonra olay günlüğü derken oyun high-medium arasında 40 FPS veriyordu ve takılma yoktu. Bugün açtım, oynarken bir anda FPS aşırı düştü. Ana menüye geldim olmadı. Sonra stats ile biraz oyalanırken kendi kendine geldi. Sonra kapatıp açtım. Yeniden oldu. Hemen Alt+Tab yaptım. Görev yöneticisinde CPU kullanımı %100 dü :confused: Sizce ne yapmalıyım?

Sistemim: AMD Radeon HD 6650M
İntel core i5 4 2.40 GHz
8 GB RAM
Windows 7 Home Premium

- - - Güncellendi - - -

Özür dilerim, Super Posh adlı bir program yapıyormuş, onu kapatıp epey oynadım, hiç sorun çıkmadı.

Gta 4'ü o ekran kartı ile donarak oynaman normal. Zaten bu bir pc oyunu değil.

O kart ile orta ayarlarda mutlaka donukluk hissi tekrar yaşayacaksındır. Ben HD 6850 ile bile orta ayarlarda 30 FPS'de oynuyorum. 120'lere de çıkabiliyor 17'ye de inebiliyor.

Donarak oynamak mı? HD4350 ekran kartıyla bile oynuyordum. Önemli olan oyunla olan ilişkin. Hassas davranıcaksın GTA 4'e. İyi davranacaksın ki onun da sana karşı davranışları iyi olsun. ;)

Super Posh nedir yahu? Hayatımda ilk defa duydum bu programı.

Araştırdım. Casper'ın dandik PC'lerinde yer alan bir OSD (ekranda her şeyin en üstünde çıkan bilgi/ayar programı) yazılımı imiş. O kadar dandikmiş ki, Casper yeni modellerine yüklemiyomuş artık :) Superposh. İsminde hayır yok programın. Resmen dalga geçiyorlar milletle.

Ya bende ki kafamı ya :(. Soracaktım size alacağım laptopu rahata erecektim. Aslında şimdi de rahatım ama o super posh iyi çektirdi bana 6 ayda. Nedir ya 8 gb ramin 2.5 gb doluydu programı bir sildim 1.75 den yukarı çıkmıyor artık :D .Hepinize çok teşekkürler. Artık Gta da sorunsuz zaten ohhh :redface:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı