Çözüldü GTX 1660 Ti AC Origins'de FPS düşmesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hoaxer

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba.
AC Origins'de sürekli FPS düşmesi giriyor. Önceden olmuyordu yaklaşık 1 haftadır var bu sorun. FPS düşmesi yaklaşık 5-6 saniye sürüyor. Değerler attığım fotoğraflarda var. Yazmadığım gerekli bilgi varsa söylerseniz ekleyebilirim. SSD sağlığı %98. (Crystaldiskınfo'dan baktım.) aslında yükü işlemciden ekran kartına bindirebilirsem sorun çözülür gibi ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Diğer oyunlarda da oyunun başlarında biraz oluyor ama daha çok microstutter gibi ve fazla etkili değil.
Not: Ayarlar Ultra-High arası.

Sistem:
-MSI Ventus GTX 1660 Ti.
- i5 9400F.
- 8 GB 2666 MHz DDR4 RAM X2 Crucial Ballistix.
- 480 GB SSD Crucial BX500.
- MSI H310M PRO-VD Plus.
- 600W PSU.

Ekran Görüntüsü (23).png

Ekran Görüntüsü (24).png

Çözüm
@Hoaxer, BIOS Update ve sıcaklık ile ilgili herhangi bir sorununuz gözükmüyor ama yanlış hatırlamıyorsam en son yayınlanan Nvidia sürücüsünde her ne kadar bu şekilde bir random freezing vs tarzı bir problemle karşılaşıldığını duymasam da teknik performans ve görüntü problemleri yaşayanlar vardı. Yine de DDU ile güvenli modda daha eski bir sürücüyle denemenizde fayda olduğunu düşünüyorum, buna ek olarak anakartın sürücülerle beraber gelen yazılım araçlarının arka planda çalışma ihtimaline karşı bunları kontrol edip bakmanızı ve Uplay'i back in ground moduna getirerek alt konumda simge durumunda çalıştığından emin olun derim.
Hocam Allah razı olsun çözdünüz ya. Benim hiç aklıma gelmiyordu Driverden olabileceğini, tüm odağım işlemcideydi. 40. en iyi cevabınız da benden olsun tekrardan sağ olun.

Eki Görüntüle 606623
Gri renktekiler önceki Benchmark sonuçları.

Ne demek hocam yardımcı olup, sorununuzu çözüme kavuşturabildiysem ne mutlu bana 🙂. Problemin ekran kartı sürücüsünden kaynaklandığı yüksek bir olasılıktı, bu noktada ise bir önceki sürümü denemeye değerdi. 9400F de zaten öyle kolay kolay patlayacak bir işlemci değil, yetersizliği aklımın ucundan geçmedi bile. Gördüğünüz gibi işlemciyi iliklerine kadar sömüren AC:Origins gibi bir oyunda dahi 1660 Ti'ı rahatlıkla besleyebildiği gibi daha en azından 3-4 sene boyunca bu tarz ağır oyunların üstesinden rahatlıkla gelecektir. İyi sosyaller 😀.

Geri
Yukarı