Çözüldü i7-7700HQ sistemde Fall Guys kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Yer
Sis Bombası Kullandığı için bilinmiyor.
Arkadaşlar, dün Fall Guys satın aldım. İlk başta oynarken hiçbir sıkıntı yoktu fakat şu sırala çok kasmaya başladı. Oyun bir elde kasıyor, bir elde kasmıyor. Grafikleri yüksek ve düşüğe alsam bile bir şey değişmiyor.

Sistem.
i7-7700HQ.
GTX 1050 Ti.
16 GB RAM.
Driverlar güncel.
Dediğim gibi bazen kasıyor, bazen kasmıyor. Bunun nedeni nedir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun dahili ekran kartıyla açılıyor olabilir, bende de ilk öyle olmuştu.

Eğer kurulu değilse 1050 Ti'ın ekran kartı sürücüsünü indirin. Ben bir keresinde DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildikten sonra tekrardan kurmayı unutup Fall Guys'a girmiştim ve "N'oluyor?" diye kalmıştım.

Nvidia Denetim Masası'na gir. 3D Ayarlarının Yönetilmesi'ne gir. Oradan Program Ayarları bölümüne geç. Program olarak Fall Guys'ı seç ve "Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin:" bölümünden Nvidia GPU'yu seç.
Veya arama yerine grafik ayarları yazın > göz at yapın > oyunu seçin > grafik ayarlarını değiştire tıklayın > orada güç tasarrufu ve yüksek performans bölümü olacak orayı yüksek performans yapın ve oyuna girin.

Fall guys çıkmadı bende masaüstü uygulamalarında göz at kısmından masaüstündeki fall guys'ı seçtim. Olmuşmudur?
Oyun dahili ekran kartıyla açılıyor olabilir, bende de ilk öyle olmuştu.

Eğer kurulu değilse 1050 Ti'ın ekran kartı sürücüsünü indirin. Ben bir keresinde DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildikten sonra tekrardan kurmayı unutup Fall Guys'a girmiştim ve "N'oluyor?" diye kalmıştım.

Nvidia Denetim Masası'na gir. 3D Ayarlarının Yönetilmesi'ne gir. Oradan Program Ayarları bölümüne geç. Program olarak Fall Guys'ı seç ve "Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin:" bölümünden Nvidia GPU'yu seç.
Deneyeceğim 👍🏻.

Fall guys çıkmadı bende masaüstü uygulamalarında göz at kısmından masaüstündeki fall guys'ı seçtim. Olmuşmudur?

Deneyeceğim 👍🏻.
Olup olmadığını oyuna girip siz bana söyleyeceksiniz. :D Ek olarak PhysX Yapılandırması'nda PhysX işlemcisi olarak ekran kartınızı seçin, bunu da Nvidia Denetim Masası'ndan yapacaksınız.

Olup olmadığını oyuna girip siz bana söyleyeceksiniz. :D ek olarak PhysX yapılandırması'nda PhysX işlemcisi olarak ekran kartınızı seçin, bunu da NVIDIA denetim masası'ndan yapacaksınız.

Peki bir şey soracağım Fall Guys'ın adı "Fall Guys_client" gibi bir şer bu durum normal midir?
Bir de sistemim Fall Guys'ı hangi ayarlarda oynayabilirim?

Gayet normaldir zaten dosyanın adı öyle kodlanmış.

Teşekkürler.
Olup olmadığını oyuna girip siz bana söyleyeceksiniz. :D ek olarak PhysX yapılandırması'nda PhysX işlemcisi olarak ekran kartınızı seçin, bunu da NVIDIA denetim masası'ndan yapacaksınız.

Dediğinizi yaptım ve 3 maçtan birinde çok hafif bir kasma oldu oda sanırım pingden diye düşünüyorum.
Gayet normaldir zaten dosyanın adı öyle kodlanmış.
MSI Afterburner sıcaklık değelerine nasıl bakabilirim? Oyunu en iyi durumda oynamak için önerileriniz var mı?

Geri
Yukarı