Çözüldü Intel i7 4790 B150M Bazooka GTX 950 Sistem Uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kagan Bora

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar aşağıda kendi işlemcim ve diğer alacağım parçaları yazacağım. Uyumlu mu pek anlamadığım için konu açma gereği duydum.
  • İşlemci: Intel i7 4790 3.60 GHz
  • Anakart: MSI B150M Bazooka
  • Ekran Kartı: MSI GTX 950 Gaming 2G
  • Kasa: Cooler Master N200 ve Dahili 500 Watt Cooler Master
Bunları 2500 TL oyun bilgisayarı toplamadan aldım fakat işlemcimle ilgili bir sıkıntı olur mu onu öğrenmek istiyorum. Yardımınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazık ki işlemciniz bir önceki nesil. 110, 150 ve 170 kodlu LGA 1151 yeni nesil anakartlarla kullanamazsınız. LGA 1150 olmalı. 81, 85 ve 97 kodlu anakartları kullanabilirsiniz. Tavsiyem H97 serisi anakart almanız.

Uygun anakart + DDR3 RAM bulduysanız, ekran kartı, kasa ve PSU ile yükseltmeleri sorunsuz yapabilirsiniz. İşlemcinizle ve ona uygun anakart ile DDR4 RAM kullanamazsınız.

Dostum öyle bir şey olsa uyarırdım değil mi? :) RAM DDR4 ise kullanamazsın dedim. Ekran kartlarının anakart ile uyumu PCI-E slotu olup olmamasına bağlıdır. GDDR gibi ibareler ekran kartının veri hızı teknolojisini gösterir. DDR5 anakart çıkmadı ki üstüne GDDR5 ekran kartı takalım, öyle değil mi? :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı