Çözüldü James Donkey SSD düşük yazma hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rmzncvhr

Picopat
Hız 300 MB/sn başlayıp hızlıca 900 KB/saniyeye çakılıyor. Bunun sebebi nedir? CrystalDiskMark ile yaptığım testlerde okuma hızı 500 MB üstü iken yazma hızı 470 MB civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dosya taşıma esnasında hız değişimleri olur. Küçük bir dosya ise tam kapasite çalışmaz. Hız testindeki değerler normal gibi.

Ek olarak James Donkey SSD'leri sorunlu oluyor. Dikkat etmeni öneririm. İmkanın varsa değişim veya iade yap.
Dosya taşıma esnasında hız değişimleri olur. Küçük bir dosya ise tam kapasite çalışmaz. Hız testindeki değerler normal gibi.

Ek olarak James Donkey SSD'leri sorunlu oluyor. Dikkat etmeni öneririm. İmkanın varsa değişim veya iade yap.

Çözüm
Ben de James Donkey alma hatasına düştüm. Acil değiştirin bence. Daha Windows kurduğum zaman bile HDD ile aynı sürede açılınca direkt iade ettim Sandisk aldım. Çok bütçem yoktu buna yetti.

Gerçekten sorun küçük dosyaların fazla olmasındaymış. 1 GB'lık ham dosya ile test ettim ve 1 saniye içerisinde kopyaladı.
Kronik sorunlu diye hep söyleniyor ama. Keşke alırken danışsaymışsınız. Maalesef yapılabilecek bir şey yok bu duruma.
Markaya söveceğinize soruna odaklanın. Sorun küçük dosyaların fazla olmasındaymış. 1 GB'lık ham dosya ile test ettim ve 1 saniye içerisinde kopyaladı.
Ben de James Donkey alma hatasına düştüm. Acil değiştirin bence. Daha Windows kurduğum zaman bile HDD ile aynı sürede açılınca direkt iade ettim Sandisk aldım. Çok bütçem yoktu buna yetti.
Size öyle denk gelmiş dostum. Benim sorunum çok fazla küçük dosya içeren bir klasörü kopyalamaya çalışmammış. 1 GB'lık ham dosya ile test ettim ve 1 saniye içerisinde kopyaladı.
Forumda James Donkey asla önerilmez. İşte sebebi bu.
Markayla alakası falan yokmuş durumun. Lütfen bir sorun ortaya atıldığında soruna odaklanın direk markaya giydirmeye çalışmayın. Benim sorunum çok fazla küçük dosya içeren bir klasörü kopyalamaya çalışmammış. 1 GB'lık ham dosya ile test ettim ve 1 saniye içerisinde kopyaladı. Zaten CrystalDiskMark sonuçlarında herşey belli.

Hız 300 MB/sn başlayıp hızlıca 900 KB/saniyeye çakılıyor. Bunun sebebi nedir? CrystalDiskMark ile yaptığım testlerde okuma hızı 500 MB üstü iken yazma hızı 470 MB civarı.
Küçük boyutlu ve çok sayıda dosya içeren bir dosya transferi ise böyle olabilir.
Belli bir süre sonra hız düşmesi ise hangi SSD diski kullanırsan kullan böyle olacak.
Bu bütçede alacağın ürün belli genellikle DRAM içermeyen SSD diskler.
O yüzden yüksek boyutlu veri transferlerinde sabit hız olmaz, 2-3 GB falan anca atar 500 MB/s.
Sonra yaklaşık 100-200 MB/s değerlerine düşer, sizde de bir sıkıntı yok.

Geri
Yukarı