Çözüldü Lenovo Y50-70 GTX860M Görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Karauzum

Centipat
Lenovo Y50-70 bilgisayarım GTX860M ekran kartını görmüyor. Ekran kartının sürücüsünü indirdiğimde ise bilgisayar açıldıktan belli bir süre sonra takılıyor (Windows Yanıt Vermiyor) ve format atmadan düzelmiyor. Aygıt yöneticisinde ve DxDiag'da gözükmüyor.
Önceden 80 FPS açtığım oyunlar şu an 15 FPS açıyor.

Untitled.png

Untitled1.png

Çözüm
İmza zorlamasını devre dışı bırakıp kurun olmaz ise format atın o da olmadı güvenli modda kurun o da olmadı DDU ile silin yeniden başlatın masaüstünde bekleyin kendi kendine yükleyecektir Driver'ini Windows.
İmza zorlamasını devre dışı bırakıp kurun olmaz ise format atın o da olmadı güvenli modda kurun o da olmadı DDU ile silin yeniden başlatın masaüstünde bekleyin kendi kendine yükleyecektir Driver'ini Windows.

Çözüm
Bu konuda Nvidia forumlarında çok fazla başlık var. Sürücü kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. W10'dan 8.1'e dönmeyi deneyenler olmuş. Ancak çözümle alakalı pek bir bilgi yok. DDU ile silip aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir de 359.12 şu sürümü deneyebilirsiniz.

Bu konuda NVIDIA forumlarında çok fazla başlık var. Sürücü kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. W10'dan 8.1'e dönmeyi deneyenler olmuş. Ancak çözümle alakalı pek bir bilgi yok. DDU ile silip aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Donanımsal bir sorun olabilir mi? Dediğinizi deneyeceğim teşekkür ederim.

Donanımsal bir sorun olabilir mi?
Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü aynı GPU'ya sahip kişiler aynı sorunu yaşamışlar. Tarif ettiğiniz gibi ''GPU sürücü yüklenip aktif olduktan sonra PC donuyor.'' yazmışlar. Bu sürücü sorunu olduğuna işaret ediyor. 359.12 sürümü de çözmezse yabancı forumları araştırın derim.

Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü aynı GPU'ya sahip kişiler aynı sorunu yaşamışlar. Tarif ettiğiniz gibi "GPU sürücü yüklenip aktif olduktan sonra PC donuyor." Yazmışlar. Bu sürücü sorunu olduğuna işaret ediyor. 359.12 sürümü de çözmezse yabancı forumları araştırın derim.

Dediğin gibi yaptım sürücüleri sildim 359.12 sürümünü yükledim yine de mavi ekran verdi. Araştırıp çözebilirsem, çözümü yazarım. Yine de teşekkür ederim.

İndirmeyeceksin sürücüyü sil yeniden başlat DDU ile sörneğina masaüstünde bekle Windows otomatikmen yükleyecektir.

Bu konuda NVIDIA forumlarında çok fazla başlık var. Sürücü kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. W10'dan 8.1'e dönmeyi deneyenler olmuş. Ancak çözümle alakalı pek bir bilgi yok. DDU ile silip aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir de 359.12 şu sürümü deneyebilirsiniz.

DDU'dan sonra Windows 10'da hala görmüyordu, Windows 8.1'e geçtiğimde sorun düzeldi. Yardım için teşekkürler. 😊

Geri
Yukarı