Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows XP

barisbardakci01

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda birdenbire bir hata oluştu bu mavi ekran hatasını sadece oyunlarda alıyorum ve almadan önce olan şeyler şöyledir: Oyun oynarken birdenbire bilgisayar donuyor mouse ve klavyenin ışığı sönüyor sadece laptopun klavyesinin RGB'si kalıyor ve touchpadin tuşuna basınca ve touchpadin önüne dokununca ekran pikselleşiyor bilgisayarı tuşundan yeniden başlatmam gerekiyor.

Laptopum: MSI GL62M 7RDX.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :D.

Çözüm
Belki de ikisinde de sorun var ya da yukarıda yazdığım gibi kablolarda veya monitörde bir sorun var demektir.
Büyük bir ihtimalle anakarta lehimlidir. Tam bir bilgim yok. Garantisi varsa gönderin. Yoksa aldığınız yere para ile yaptırın mahalle bilgisayarcısına götürmeyin.

Büyük bir ihtimalle anakarta lehimlidir. Tam bir bilgim yok. Garantisi varsa gönderin. Yoksa aldığınız yere para ile yaptırın mahalle bilgisayarcısına götürmeyin.

Peki.

Bir şey daha sormak istiyorum, acaba sahip olduğum laptopun 1050 ekran kartını devre dışı bırakıp eGPU yöntemiyle başka ekran kartı takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla eGPU'nun maliyeti yeni bir laptoptan fazla olacaktır.
Sizin laptopa takılabilir mi konusunda yabancı forumlarda da sorulmuş ama kesin bir şey bulamadım.

Bildiğim kadarıyla EGPU'nun maliyeti yeni bir laptoptan fazla olacaktır.
Sizin laptopa takılabilir mi konusunda yabancı forumlarda da sorulmuş ama kesin bir şey bulamadım.

Sanırım sorun çözülmedi arkadaşlar çünkü Intel HD Graphics'ten çalıştırdım ekran kartındandır diye ama yine aynı sorun oldu ama mavi ekran düzeldi.

Sorun ilk sayfada fotoğrafını attığınız gibi bir sorun mu?
@Assecreed @yika38

Aynen.

FurMark testi yaparken de aynı sorun olmuştu. Ekran kartını suçlamıştım ama Intel'de de aynısı olunca yanıldığımı anladım.

@Assecreed @yika38

Peki RAM'den olabilir mi? Böyle bir sorun ilk bu hatayı aldığımda Windows'un kendi testini yapmıştım, düzgün çıkmıştı ama aklıma tek gelen de bu :)

Sorunu bulamadınız mı? Laptopum çöp olsun istemiyorum, lütfen bir şey yazın.

Hocam sorunun monitörde ya da ara bağlantı kablolarında da olma ihtimali var.
Furmark yaptığınızda harici ekran kartından dolayı bilgisayarın kapanması onun sorunlu olduğunu gösteriyor.
Dahili ekran kartına da bir test yapın. Aynı anda iki kartın arızalanması normal değil gibi.
Mümkünse servisle görüşün fikir alın.

Hocam sorunun monitörde ya da ara bağlantı kablolarında da olma ihtimali var.
FurMark yaptığınızda harici ekran kartından dolayı bilgisayarın kapanması onun sorunlu olduğunu gösteriyor.
Dahili ekran kartına da bir test yapın. Aynı anda iki kartın arızalanması normal değil gibi.
Mümkünse servisle görüşün fikir alın.

Dahili ekran kartını nasıl test edebilirim? Yine FurMark'tan mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,5 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı