MSI GP62 7RD Leopard Pro Mavi ekran hatası

akınoktay

Centipat
Merhaba benim bir sorunum var mavi ekran hatası önce hatayı sonra tahmin ettigim sebebini söylemek istiyorum, bilgisayarım bir notebook MSI marka sorun şuradan başlıyor, ekranın kapagını kapatıp 10 sn bekleyip tekrar açıyorum ve mavi ekran hatası geliyor, sonra hemen kapanıyor, minidump dosyasına bakmaya çalıştım, fakat Windows konumunda böyle bir dosya bulamadım. Bilgisayarımın modeli MSI GP62 7RD Leopard Pro i7 7700 işlemci 16 gb ram GTX 1050 ekran kartı var aldıgımda içinde SSD yoktu fakat sonrada 240 GB Corsair MP500 model M.2 SSD taktım sistemi alırken uyumlu olduguna emin oldugum için aldım ve bizzat kendim taktım hiçbir sorun yok, kullanırken de hiçbir sorun yok tasarımcı oldugum için bilgisayarda render alıyorum çok yüksek boyutlu sahnelerde çalışıp boş vakitlerimdede sistemi ciddi zorlayan oyunları oynuyorum, hiçbir sorun yok tek hata sebebi ekranın kapagını kapatıp açtıgımda, böyle bir sorunla karşılaşıyorum sürücülerin hepsinin güncel oldugundan eminim doğrudan MSI sitesinden laptopum için önerilen sürücüleri yükleyip ekran kartı için GeForce'yi yükledim, ek olarak Windows'un tüm güncellemeleri tamam ve windows sürümüm Windows 10 Home Single leaguage sorunun kaynagı nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
CCleaner gibi bir program kullanıyorsanız minidump dosyaları silinmiş olabilir. Uygulamayı kaldırın ve bir daha mavi ekran alırsanız dump dosyalarını burada paylaşın.

CCleaner gibi bir program kullanıyorsanız minidump dosyaları silinmiş olabilir. Uygulamayı kaldırın ve bir daha mavi ekran alırsanız dump dosyalarını burada paylaşın.
öyle bir uygula kullanmıyorum bilgisayar tertemiz yeni format atıldı ama 4-5 sefer deneme amaçlı hata oluşması için ugraştım aldım hatayı fakat öyle bir dosya oluşmadı yine
hatanın ismide CRİTİCAL PROCESS DİED

İlginç. @Murat5038 ve @Enes3078'i etiketleyebilirim o zaman. Bu şekilde minidump dosyasının bulunmadığını ilk defa görüyorum.

Bununla ilgili birkaç sebep yazıyorum. Bozuk aygıt sürücüleri, bozuk Windows kayıt defteri, hasarlı sistem dosyaları, hasarlı RAM, hasarlı ya da hatalı bir sabit disk. Ama kesin bir şey söyleyemiyorum yeniden mavi ekran alırsanız yeni konu açıp minidump dosyalarını paylaşın bizde yardımcı olmaya çalışalım.

İlginç. @Murat5038 ve @Enes3078'i etiketleyebilirim o zaman. Bu şekilde minidump dosyasının bulunmadığını ilk defa görüyorum.
c/windonwos/minidump klasörü olması gerekmiyormu işte o yok bende tüm sistemi tarattım dmp uzantılı hiçbir dosya yok ve gizli ögelerde açık yine çıkmıyor
Bununla ilgili birkaç sebep yazıyorum. Bozuk aygıt sürücüleri, bozuk Windows kayıt defteri, hasarlı sistem dosyaları, hasarlı RAM, hasarlı ya da hatalı bir sabit disk. Ama kesin bir şey söyleyemiyorum yeniden mavi ekran alırsanız yeni konu açıp minidump dosyalarını paylaşın bizde yardımcı olmaya çalışalım.
mavi hatası ekranın kapagını kapatıp açtıgım gibi çıkıyor zaten hatayı almam o kadar zor degil sorun şu ki minidump dosyası oluşmuyor saniyelik olarak ekranda çıkan yazıda critical precess died yazısı var

c/windonwos/minidump klasörü olması gerekmiyor mu işte o yok bende tüm sistemi tarattım DMP uzantılı hiçbir dosya yok ve gizli ögelerde açık yine çıkmıyor.

Mavi hatası ekranın kapagını kapatıp açtıgım gibi çıkıyor zaten hatayı almam o kadar zor degil sorun şu ki minidump dosyası oluşmuyor saniyelik olarak ekranda çıkan yazıda critical precess died yazısı var.

Hocam ilk defa görüyorum minidump dosyasının bulunmadığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı