Çözüldü "NVIDIA GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JacobNight

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstüne sağ click yaptıktan sonra Nvidia denetim masasına tıklıyorum fakat "Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz" hatasını alıyorum. Düzeltmeye çalıştım fakat hiçbir yol olmadı (sürücü güncelleme, sürücüyü güncellemek için bilgisayarımı tara, Intel Graphics'i devre dışı bırak-sil) ve hiçbiri işe yaramadı. Şöyle bir dipnotta ekleyeyim, arama kısmına DxDiag yazdıktan sonra ekran kısmında Intel HD Graphics gözüküyor, Nvidia gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım? Bilgisayarı kapattıktan sonra neredeki çıkışı 1060'a bağlayacağım? Eğer makale linki varsa daha rahat anlayabilirim yada video :)
VGA, HDMI Kablosunu neyle görüntü sağlıyor isen onu ekran kartının arkasındaki çıkışa bağla belki acemi isen kusura bakma anakart çıkışına bağlamış olabilirsiniz.
Aygıt Yönetici altında NVIDIA gözüküyor mu? Ayrıca cihaz masaüstü mü dizüstü mü?

Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları altında Intel Graphics ve NVIDIA GTX1060 gözüküyor, ikisi de devrede. Bilgisayarım masaüstü.

Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları altında Intel Graphics ve NVIDIA GTX1060 gözüküyor, ikisi de devrede. Bilgisayarım masaüstü.

Recep Bey'in aynı konuyla ilgili mesajını buldum, PC'yi kapatıp çıkışı GTX 1060 ekran kartına bağlayın.

Intel HD Graphics ekran kartı devrede muhtemelen kısa bir araştırma ile Technopat rehberi bile var diğer ekran kartına geçmeyi izleyebilirsiniz.

Evet sizin dediğiniz konu mevcut fakat o konuda sorun Nvidia denetim masası üzerinden çözülüyor, ben Nvidia denetim masasına erişemiyorum sanırım ana problemim bu :)

PC'Yi kapatıp çıkışı GTX 1060'a bağlayın.

Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım? Bilgisayarı kapattıktan sonra neredeki çıkışı 1060'a bağlayacağım? Eğer makale linki varsa daha rahat anlayabilirim yada video :)

VGA, HDMI Kablosunu neyle görüntü sağlıyor isen onu ekran kartının arkasındaki çıkışa bağla belki acemi isen kusura bakma anakart çıkışına bağlamış olabilirsiniz.

Çözüm

Estağfurullah, bilgisayarı ben toplamadım Vatan Bilgisayar'da toplattım fakat Technopat.net'ten izleyerek Windows'u ben kurdum sadece. Dediğiniz şeyi deneyeceğim ama teşekkürler.

Yasiz bir tanesiniz. Dediğiniz şekilde bağlamışım, kablo direkt anakarta bağlıydı onun yerine HDMI ile monitörden direkt ekran kartına çekince hata düzeldi Allah sizden razı olsun kaç haftadır uğraşıyorum bunun için böyle bir çözüm yapan olmadı ne muradınız varsa erin inşallah ya :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı