Çözüldü R5 3400G RTX2060 Darboğaz olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Orkun_Mete

Centipat
Merhabalar, Ryzen 5 3400G işlemcili APU sistemime RTX 2060 ekran kartı almayı planlıyorum.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G.
RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3000MHz.
Güç kaynağı: Cooler Master 550W.

Sisteme RTX 2060 takarsam dar boğaz yapar mı? Ekran kartını takınca işlemcinin performansı düşer mi? Güç kaynağım yeterli olur mu?

Çözüm
Alacaksanız 3600 alın hocam, o zaman farkı hissedersiniz. 3400G'yi satıp 1600 veya 2600 falan almaya kalkışmayın bence. Tek çekirdek performansı düşük kalıyor iki işlemcinin günümüz üst seviye işlemcilere kıyasla. 3400G'yi kullanın uzun süre, çok fazla sıkıntı çıkarmayacaktır size. Tatmin edici performans sağlayacaktır. Eğer mevcut anakartınız desteklerse 4000 serisini, o zaman 4000 serisine geçiş yaparsınız. Olmadı 3600 alırsınız.
Beyler bilgisizliğinize veriyorum, biraz biz çalarız biz oynarız yapmışsınız. 3400G 1600 AF’den güçlü bir işlemci DEĞİL. İşlemcinin gücünü sadece oyundaki FPS’e bakarak yorumlayamazsınız. Sadece izlediğiniz videolardaki FPS değerlerine bakıp aa bu daha güçlü demeniz saçmalık. Her oyun işlemciye dayalı değil, çoğu oyun GPU ağırlıklıdır. Darboğaza sokmayacak bir işlemci-ekran kartı ikiliniz varsa iki farklı işlemcide de aynı FPS’i alabilirsiniz. Bu işlemcilerin aynı güçte olduğunu KANITLAMAZ. Bu işin render süreleri var, işlem güçleri var, çoklu işlem performansı var. Ne dediğimi hala anlamıyorsanız gidin karşılaştırmalı videolardaki işlemci ve GPU yüzdelerine bakın. Yine anlamazsanız da boşverin gitsin kendi kendinize takılın.

Ve tekrar söylüyorum 3400G + RTX 2060 ile darboğaz yaşarsınız. Bu durumdan ben rahatsız olurum. Takılmalar ve FPS düşüklükleri yaşarsınız. Benim umrumda değil derseniz de siz bilirsiniz ben kullanmayacağım sonuçta. Ama ilerde tutup da 1600 AF yada 2600 almayın, 3600 alın yada 4. nesile bakın.
Biz zaten 1600 den daha güçlü demedik.oyun konusunda 1600 den de 2600 den de daha iyi dedik, ayrıca diğer arkadaşlar bu işlemcinin çöp olduğunu düşündüğü için bunu belirtme gereği duydum.Bu işlemciyi o kadar kötülemişsiniz ancak render testlerinde çok fazla fark yok. Teşekkür ederim.

İşlemciyi Vatan bilgisayardan aldım oradaki arkadaş ilerde ekran kartı takarsanız bir sıkıntı olmaz ryzen 5 2600 gibi performans verir demişti. Siz böyle söyleyince çok şaşırdım 3. nesil 3000 serisi işlemci cidden o kadar kötü performans mı verir?

teşekkür ederim psu konusunu biraz daha araştıracağım .

APU işlemci. Çok fazla şey beklemeyecektiniz. 5 2600 güçlü bir işlemcidir, 3.nesil 3000 serisinden kat kat güçlüdür.

Beyler bilgisizliğinize veriyorum, biraz biz çalarız biz oynarız yapmışsınız. 3400G 1600 AF’den güçlü bir işlemci DEĞİL. İşlemcinin gücünü sadece oyundaki FPS’e bakarak yorumlayamazsınız. Sadece izlediğiniz videolardaki FPS değerlerine bakıp aa bu daha güçlü demeniz saçmalık. Her oyun işlemciye dayalı değil, çoğu oyun GPU ağırlıklıdır. Darboğaza sokmayacak bir işlemci-ekran kartı ikiliniz varsa iki farklı işlemcide de aynı FPS’i alabilirsiniz. Bu işlemcilerin aynı güçte olduğunu KANITLAMAZ. Bu işin render süreleri var, işlem güçleri var, çoklu işlem performansı var. Ne dediğimi hala anlamıyorsanız gidin karşılaştırmalı videolardaki işlemci ve GPU yüzdelerine bakın. Yine anlamazsanız da boşverin gitsin kendi kendinize takılın.

Ve tekrar söylüyorum 3400G + RTX 2060 ile darboğaz yaşarsınız. Bu durumdan ben rahatsız olurum. Takılmalar ve FPS düşüklükleri yaşarsınız. Benim umrumda değil derseniz de siz bilirsiniz ben kullanmayacağım sonuçta. Ama ilerde tutup da 1600 AF yada 2600 almayın, 3600 alın yada 4. nesile bakın.
Hocam peki Asus rog strix 1650s ile darboğaz olur mu

Geri
Yukarı