Çözüldü RAM frekans ve gecikme değeri öğrenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gurecumut

Hectopat
Arkadaşlar ben laptopu yeni aldım, ek 4 GB daha RAM eklemek istiyorum ama HP'nin kendi sitesinde de RAM'in MHz değeri 2400 olarak gözüküyor. Satıcı firmayı aradım, onlar da 2400MHz dediler ama CPU-Z'de 2666MHz yazıyor ve CL değeri 17.0 olarak gözüküyor BIOS'tan bakayım dedim fakat BIOS'ta RAM bilgileri gözükmüyor. 4+4 dual channel kullanmak istiyorum. Sorum şimdi şu benim, bu PC'deki RAM'ler kaç MHz değerinde ve CL değerleri ne? Ayrıca bu RAM'lere uygun RAM bulabilir misiniz? Özellikler attığım gibi.

a.jpg

ss.jpg

Çözüm
Kullandığınız RAM NB Frequency'de yazdığı gibi 1200x2 yani 2400MHz. 2666 yazan ise anakartın MAX desteklediği MHz. Yani siz 2400 alacaksınız. Tavsiyede bulunamayacağım çünkü Notebook RAM'leri hakkında fikrim yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.
Kullandığınız RAM NB Frequency'de yazdığı gibi 1200x2 yani 2400MHz. 2666 yazan ise anakartın MAX desteklediği MHz. Yani siz 2400 alacaksınız. Tavsiyede bulunamayacağım çünkü Notebook RAM'leri hakkında fikrim yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

Çözüm
çok teşekkürler peki bu Max Bandwidth yazan 1333 ise anakartın desteklediği en küçük mhz değerimi ?

Arkadaşlar ben laptopu yeni aldım, ek 4 GB daha RAM eklemek istiyorum ama HP'nin kendi sitesinde de RAM'in MHz değeri 2400 olarak gözüküyor. Satıcı firmayı aradım, onlar da 2400MHz dediler ama CPU-Z'de 2666MHz yazıyor ve CL değeri 17.0 olarak gözüküyor BIOS'tan bakayım dedim fakat BIOS'ta RAM bilgileri gözükmüyor. 4+4 Dual channel kullanmak istiyorum. Sorum şimdi şu benim, bu PC'deki RAM'ler kaç MHz değerinde ve CL değerleri ne? Ayrıca bu RAM'lere uygun RAM bulabilir misiniz? Özellikler attığım gibi.

Eki Görüntüle 450929
Eki Görüntüle 450930

Merhaba, 6.nesil i3 işlemcili bir bilgisayarıma 4 GB'lık RAM almak istiyorum fakat hiç anlamadım bunlardan. Bana nasıl bir RAM almam için gereken RAM özelliklerini yazabilir misiniz?

assa.png

sas.png

Geri
Yukarı