Çözüldü Realtek Network Controller was not found hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mevlutcelik

Femtopat
Aldığım günden bu yana ne Wi-Fi ne kablolu bağlantı sağlayabildim.
Sürücüyü kendi DVD’sinden yüklerken sorun yok fakat MSI sitesinden indirdiğim ethernet sürücüsü Realtek Network Controller was not found if Deep Sleep Mode is enabled place plug sorunu veriyor.
Hiçbir şekilde Sürücü driverları kabul etmedi ki keza Aygıt Yöneticisi’nde herhangi bir Ethernet sürücüsü yok. Kafayı yemek üzereyim, Ethernet kablosunu taktığımda dahi turuncu ışık bile yanmıyor anakart ethernet çıkışında.

3e91b76e-d595-4d32-9e69-6681a15fde0f.jpg
a63d6462-1d15-4375-b54a-5d069b50d10f.jpg

Hocam, AMD yonga seti sürücülerini kurdunuz mu?

Evet kendi Driver DVD'sinden kurdum siteden de indirdim denedim 4 gündür buna uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir hata yok ünlem işareti yok. Sürücüyü görmüyor. Realtek driveri da yüklemeye çalıştığımda aldığım hata plug hatası.

Tamam hocam. Sitesinden chipset sürücüsü yükleyip deneyin. Aklıma başka yol gelmiyor. Dediğiniz gibi hata da yok. Kablo takın diyor. Farklı bir kablo ile de deneyebilirsiniz.

Sürücü Yüklemesi için ethernet kablosunu takmak zorunlu değil diye biliyorum. Wi-Fi özellikli anakart zaten Wi-Fi sürücüsünü de görmüyor. Ethernet kablosunu takınca turuncu ışık da yanmıyor. Kablodan bir sorun değil yani başka PC'ye taktım, çalışıyor.

BIOS ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi?

Aygıtın ayarlarından ayrıca uyku moduna geçmesini kapatın.

Aygıt yöneticisinde aygıtı görmüyor ki hocam kapatayım onu. BIOS'u default da yaptım 3 defa format attım yanlış bir şey mi var diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı