Apple ekosisteminden Samsung Z Fold 5'e geçiş yapmak mantıklı mı?

Ekto02

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba forum sakinleri, iPhone 11'den beri her sene iPhone alıyorum ve artık sürekli aynı telefonu kullanıyorum gibi hissetmeye başladım çünkü değişiklik hissetmiyorum.

Gözümü Samsung Galaxy Z Fold 5'e kestirdim. Bu aralar katlanan bir amiral gemisi kullanmak istiyorum.

Sorun şu arkadaşlar ben tüm ekosistemi Apple üzerine inşaat ettim.

AirPods Pro, AirPods Max, Apple Watch Ultra, iPad Pro, MacBook Pro M3, MagSafe battery pack ve sayamayacağım daha tonla parçam var.

Masaüstünde Apple'dan gayet memnunum Mac kullanmayı bırakmayı düşünmüyorum ama mobilde artık az değişiklik arıyorum.

Sizce mobil tarafta telefon, kulaklık, saat hepsini satıp katlanan cihaz ile Samsung'un mobil tarafına dahil olmak benim için mantıklı mı?

Çünkü dediğim gibi tamamen Apple ekosistemindeyim. Mobil kısımda çıksam bile diğer noktada Mac, iPad gibi ürünleri kullanmaya devam edeceğim.

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba forum sakinleri, iPhone 11'den beri her sene iPhone alıyorum ve artık sürekli aynı telefonu kullanıyorum gibi hissetmeye başladım çünkü değişiklik hissetmiyorum.

Gözümü Samsung Galaxy Z fold 5'e kestirdim. Bu aralar katlanan bir amiral gemisi kullanmak istiyorum.

AirPods Pro, AirPods Max, Apple Watch Ultra, iPad Pro, MacBook Pro M3, MagSafe battery pack ve sayamayacağım daha tonla parçam var.

Masaüstünde Apple'dan gayet memnunum Mac kullanmayı bırakmayı düşünmüyorum ama mobilde artık az değişiklik arıyorum.

Sizce mobil tarafta telefon, kulaklık, saat hepsini satıp katlanan cihaz ile Samsung'un mobil tarafına dahil olmak benim için mantıklı mı?

Çünkü dediğim gibi tamamen Apple ekosistemindeyim. Mobil kısımda çıksam bile diğer noktada Mac, iPad gibi ürünleri kullanmaya devam edeceğim.

Apple ekosistemine bir kere girdiysen çıkman zor. Elindeki tüm ekosistem ürünlerini satsan bile zarar etmiş olacaksın o yüzden geçmen mantıklı değil bence. Bende uzun yıllar Android kullandıktan sonra Apple'a geçiş yaptım arada Samsung'un S serileri aklımı çelmiyor değil iOS güzel akıcı lakin Android kadar özgür değil.

Hislerin doğru. Hiçbir Apple ürününde değişiklik olmuyor.

Eğer bütçen fazlaysa, durduk yere fazladan para harcamak seni yormayacaksa Samsung (Android, özgürlük) ekosistemine geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Android cihazlar Apple masaüstü cihazlarla uyumlu çalışabiliyor.

Apple ekosisteminde olduğun için ben şahsen Samsung'a geçmeni önermem. Bu arada Z fold 5'i denedim, tamamen kendi fikrimdir onu öncelikle belirteyim; beğenmedim. Z fold dışında, S23 ultra, s24 ultra gibi modeller son derece güzel, kullanışlı, tabiri caizse yağ gibi akmakta. Samsung'a gececeksen, s/ultra serilerinden birine geçmeni öneririm. Apple tarafında ise; 14pro/ProMax 15pro/ProMax müthiş telefonlar. Apple'dan sıkıldığın için, Samsung'a gecersen, şunu bil ki; Samsung çok yol kat etti ve eskisi octa serisinde olan sıkıntılar artık exynos işlemcilerde yok, exynos'a ciddi yatırım yaptılar. Benim önerdiğim samsunglar snapdragon kullanıyor orası ayrı tabi fakat exynoslu Samsung bile artık alinir. Elit seviye telefonlar üretiyorlar. Parçaları son derece kaliteli.

Gözümü Samsung Galaxy Z Fold 5'e kestirdim. Bu aralar katlanan bir amiral gemisi kullanmak istiyorum.

Bence mantıklı değil. Her sene neden iPhone değiştiriyorsunuz bence ilk bu soruyu sorun kendinize? Bir telefonun hakkı bir sene değil. En az 2-3 sene bir iPhone'u kullanın. Daha sonra değişim bariz olduğunu hissedeceksiniz. Bu ekosistemden çıkmaya değmez diyorum pişman olursunuz.

Apple ekosisteminde olduğun için ben şahsen Samsung'a geçmeni önermem. Bu arada Z fold 5'i denedim, tamamen kendi fikrimdir onu öncelikle belirteyim; beğenmedim. Z fold dışında, S23 Ultra, S24 Ultra gibi modeller son derece güzel, kullanışlı, tabiri caizse yağ gibi akmakta. Samsung'a gececeksen, s/ultra serilerinden birine geçmeni öneririm. Apple tarafında ise; 14pro/ProMax 15pro/ProMax müthiş telefonlar. Apple'dan sıkıldığın için, Samsung'a gecersen, şunu bil ki; Samsung çok yol kat etti ve eskisi OC'ta serisinde olan sıkıntılar artık Exynos işlemcilerde yok, Exynos'a ciddi yatırım yaptılar. Benim önerdiğim Samsung'lar Snapdragon kullanıyor orası ayrı tabii fakat Exynos'lu Samsung bile artık alinir. Elit seviye telefonlar üretiyorlar. Parçaları son derece kaliteli.

S serisi düşünmüyorum çünkü bana göre bir değişikliği yok hocam... Z fold 5 katlanan bir cihaz tamamen yeni ve ikonik bir tasarımın ayağı olduğu için ilgimi çekiyor tek ekran telefon kullanıcaksam Apple zaten benim için her şeyi fazlasıyla yapıyor...

Daha önce Z fold 3 kullanmistim 1 sene kadar sonra sattım şimdi geri döneceğim fold3'ten fold5'e ne kadar değisiklik oldu fikrim yok...

Katlanan cihazlar guven vermiyor. Hem sağlamlık sorunu var hemde asiri pahalı.
S serisi düşünmüyorum çünkü bana göre bir değişikliği yok hocam... Z fold 5 katlanan bir cihaz tamamen yeni ve ikonik bir tasarımın ayağı olduğu için ilgimi çekiyor tek ekran telefon kullanıcaksam Apple zaten benim için her şeyi fazlasıyla yapıyor...

Daha önce Z fold 3 kullanmistim 1 sene kadar sonra sattım şimdi geri döneceğim fold3'ten fold5'e ne kadar değisiklik oldu fikrim yok...

Teknoloji mağazalarından birine gidip deneyin hocam en mantıklı hareket bu olur. Eğer içinize sinerse, geçin. Ama yukarda da dediğim gibi Apple ekosisteminde olmak ayrıcalıktır. Bunu hep derim. Neden derseniz; Apple'ın tüm ürünlerinde kullandığı parçalar S/L üretimidir. Yani, son kullanıcıya gelene kadar ciddi üretim aşamasından geçerler. En güvenilir, dayanıklı ve en kaliteli ürünleri kullanırlar. Tabi tercih yine sizin.

Bence mantıklı değil. Her sene neden iPhone değiştiriyorsunuz bence ilk bu soruyu sorun kendinize? Bir telefonun hakkı bir sene değil. En az 2-3 sene bir IPhone'u kullanın. Daha sonra değişim bariz olduğunu hissedeceksiniz. Bu ekosistemden çıkmaya değmez diyorum pişman olursunuz.

Ben en güncel cihaza sahip olmayı seviyorum bir tür hastalık laptopu bu sene değiştirdim 4 sene M1 MacBook Air kullandıktan sonra MacBook Pro M3 gectim ve o 4 senede farkı ve değişimi öyle hissettim ki aynen dediğiniz gibi...

Ama mobil tarafta her sene değişmek istiyorum huy oldu...

Geri
Yukarı