Çözüldü Red Dead Redemption 2 pikselleşiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XSamet06

Kilopat
Yer
Skellige
Red Dead Redemption 2'de saç çok piksel duruyor, grafikler çoğu yüksek. Çözümü var mıdır? Ekran kartım AMD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni aldım oyunu GTX 1060 ile aynı sorunu yaşıyorum ayarların hepsi yüksekte taa açık diğerleri kapalı hâlâ çözebilmiş değilim.

Ben şöyle kullanıyom sadece FXAA açık en azından daha iyi oluyor denemeni tavsiye ederim.
Yeni aldım oyunu GTX 1060 ile aynı sorunu yaşıyorum ayarların hepsi yüksekte taa açık diğerleri kapalı hâlâ çözebilmiş değilim.

Kardeşim çözümü buldum ayarlarda çözünürlüğü daha da yükselten bir ayar var onu 1x500 gibi bir şey yaptım düzeldi ama FPS bayağı düşüyor.
Anti Aliasing ayarlarında TAA - FXAA ayarları var onları medium ya da low yaparak deneyebilirsin, normalde High olduğu zaman daha iyi ama bunlar yumuşatma filtreleri olduğundan saç gibi yerlerde biraz sıkıntılı çalışıyordu. TAA Sharpening diye bir ayar var gelişmiş ayarlarda, bunu en yükseğe çıkarırsan yumuşatılan kenarlara sonradan sharpen fitlresi atıyor.

Bunları düşürüp mümkünse çözünürlüğü daha da yükselterek keskinlik kazandırabilirsin belki. MSAA'yı ise yine sistem yeterliyse mümkün olduğunca yüksek tutabilirsin.

Anti aliasing ayarlarında taa - FXAA ayarları var onları medium ya da Low yaparak deneyebilirsin, normalde High olduğu zaman daha iyi ama bunlar yumuşatma filtreleri olduğundan saç gibi yerlerde biraz sıkıntılı çalışıyordu. Taa sharpening diye bir ayar var gelişmiş ayarlarda, bunu en yükseğe çıkarırsan yumuşatılan kenarlara sonradan sharpen fitlresi atıyor.

Bunları düşürüp mümkünse çözünürlüğü daha da yükselterek keskinlik kazandırabilirsin belki. MSAA'yı ise yine sistem yeterliyse mümkün olduğunca yüksek tutabilirsin.

MSAA'yı en yükseğe çektim olmadı taa yı denedim olmadı.
Anti aliasing ayarlarında taa - FXAA ayarları var onları medium ya da Low yaparak deneyebilirsin, normalde High olduğu zaman daha iyi ama bunlar yumuşatma filtreleri olduğundan saç gibi yerlerde biraz sıkıntılı çalışıyordu. Taa sharpening diye bir ayar var gelişmiş ayarlarda, bunu en yükseğe çıkarırsan yumuşatılan kenarlara sonradan sharpen fitlresi atıyor.

Taa da ekranı döndürürken yüzü çok kötü duruyor.

Peki render scale'i artırma şansın var mı? Normalde çok ağır bir ayar ama çok iyi bir ekran kartı varsa kaldırır. Aynı sorunu yaşayanlar olmuştu, kimileri bu TAA - Çözünürlük ayarları ile oynyarak çözebilirken kimileri çözememişti. Sorunun kaynağı bu ayarlarda olmalı yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki render scale'i artırma şansın var mı? Normalde çok ağır bir ayar ama çok iyi bir ekran kartı varsa kaldırır. Aynı sorunu yaşayanlar olmuştu, kimileri bu TAA - Çözünürlük ayarları ile oynyarak çözebilirken kimileri çözememişti. Sorunun kaynağı bu ayarlarda olmalı yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne kadar arttırayım?
Peki render Scale'i artırma şansın var mı? Normalde çok ağır bir ayar ama çok iyi bir ekran kartı varsa kaldırır. Aynı sorunu yaşayanlar olmuştu, kimileri bu taa - çözünürlük ayarları ile oynyarak çözebilirken kimileri çözememişti. Sorunun kaynağı bu ayarlarda olmalı yani.

O da işe yaramadı halla halla videolarda hiç öyle bir sıkıntı yok.

Ben şöyle kullanıyom sadece FXAA açık en azından daha iyi oluyor denemeni tavsiye ederim.

Kardeşim çözümü buldum ayarlarda çözünürlüğü daha da yükselten bir ayar var onu 1x500 gibi bir şey yaptım düzeldi ama FPS bayağı düşüyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Red Dead Redemption 2'de saç çok piksel duruyor, grafikler çoğu yüksek. Çözümü var mıdır? Ekran kartım AMD.
Seen büyük ihtimal oyunu bitirmişsindir fakat benzer sorun yaşayan arkadaşlar olursa diye yazıyorum buraya. Bayağı test yaptım, çok performans kaybetmeden en iyi görüntü kalitesini almak isterseniz ben böyle ayarladım:

MSAA: Off
FXAA:Off
TAA: Medium
TAA Sharpening: 0
Resolution Scale: 5/4 (x1.250)
Nvidia denetim masasından program ayarlarına girip Red Dead Redemption 2 için image sharpening 0.50 ve film grain 0.10

Her ayar kombinasyonunu denedim, 1080p'de oyun en güzel böyle gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı