Çözüldü Sistem Tamir Sonrası Wi-Fi Çekmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

VolkanTRD

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarım çok ısındığı için tamire gönderdim. Bilgisayarım yapıldı ancak her zamanki yerinde (yan odada) çekmiyor. Modemin yanında ise 1 metre uzaklıkta bile 3 diş çekiyor. Biraz daha açıklayacak olursam interneti bazen görüyor bazen görmüyor. Gördüğü zaman bağlan diyorum ve Wi-Fi simgesinde ünlem çıkıyor ve imleci üzerine getirince "Tanımlanıyor, İnternet erişimi yok" yazıyor. Sorun gider'den tanımlama falan yaptım olmadı. Nasıl olur da sıkıntısız kullandığım yerden internet çekmiyor anlamıyorum. Bilgisayarımın çekmediği yerden telefonum 5 diş çekiyor. Lütfen yardım edin cinnet geçireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamire gönderdiğiniz yerin güvenilir olduğuna emin misiniz? Wi-Fi alıcısına zarar vermiş olabilirler. Ya da değiştirmiş olabilirler. Eğer internet/Wi-Fi sürücülerini silip güncel olanları yüklemek sorunu çözmüyorsa belki temiz kurulum işe yarayabilir emin değilim. Donanım arızası gibi duruyor.

Devamlı götürdüğüm internet kafe. Oynadığım oyunun yetkilileri donma sorununa karşı termal macunlarin erimiş olabileceğini ve fan girişlerinde tozlanma olmuş olabileceğini söyledi. Bilgisayar yapılırken yan masada oyun oynuyordum dikkate değer bir olay olmadı. Bu konuyu modemin yanından açtım yani modemde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Tozların sinyali engellemesi için epey bir birikmesi gerek. Anten kablo bağlantılarını düzgün yapamamış olabilirler. Sürücüyü silip güncelleyin. Modemde arıza olduğunu sanmıyorum, telefon ile sorunsuz uzaktan bağlanabiliyorsunuz belli ki.

Yukarıda da yazıyor fazla isindigi için bakıma gönderdim. Ayrıca nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Öncelikle sistem özelliklerinizi belirtin. Aygıt Yöneticisi'nde ethernet sürücülerinin donanım kimliğini kopyalayıp burada paylaşın.

Sistem özellikleri (Bana fazla uzun gibi geldi);
Kod:
İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 10 Home Single Language
Sürüm 10.0.14393 Yapı 14393
Diğer İşletim Sistemi Açıklaması Kullanılamıyor
İşletim Sistemi Üreticisi Microsoft Corporation
Sistem Adı DESKTOP-2HV6USI
Sistem Üreticisi ASUSTeK COMPUTER INC.
Sistem Modeli X540LJ
Sistem Türü x64-based PC
Sistem SKU'su ASUS-NotebookSKU
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz, 2195 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends Inc. X540LJ.203, 13.10.2015
SMBIOS Sürümü 3.0
Ekli Denetleyici Sürümü 255.255
BIOS Modu UEFI
Temel Kart Üreticisi ASUSTeK COMPUTER INC.
Temel Kart Modeli Kullanılamıyor
Temel Kart Adı Ana Kart
Platform Rolü Mobil
Güvenli Önyükleme Durumu Açık
PCR7 Yapılandırması Görüntülemek İçin Yükseltme Gerekiyor
Windows Dizini C:\WINDOWS
Sistem Dizini C:\WINDOWS\system32
Önyükleme Aygıtı \Device\HarddiskVolume1
Yerel Ayar Türkiye
Donanım Soyutlama Katmanı Sürüm = "10.0.14393.0"
Kullanıcı Adı DESKTOP-2HV6USI\League of Legends
Saat Dilimi Türkiye Yaz Saati
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM) 8,00 GB
Toplam Fiziksel Bellek 7,90 GB
Kullanılabilir Fiziksel Bellek 4,99 GB
Toplam Sanal Bellek 9,15 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek 6,09 GB
Disk Belleği Dosyası Alanı 1,25 GB
Disk Belleği Dosyası C:\pagefile.sys
Hyper-V - VM İzleme Modu Uzantıları Evet
Hyper-V - İkinci Düzey Adres Çevirisi Uzantıları Evet
Hyper-V - Sanallaştırma Üretici Yazılımında Etkin Evet
Hyper-V - Veri Yürütme Koruması Evet

Ethernet sürücüsü donanım kimliği;
Kod:
PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_11861A3B&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_11861A3B
PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_0280

Bu arada bilgisayar geldiğinden beri kulaklık kullanıyordum. Kulaklığı çıkardığım zaman ses gelmiyor, müzik açtım dikkatlice dinlemeye başladım, sanki bilgisayar zorlanıyor gibi. Müziğin şiddetli olduğu bölümlerde 'pıt' gibi bir ses çıkarıyor. Sorunumla alakası olabilir mi?

Sistemin sürücü, yazılım ve güvenlik açısından sorunları var mı bakmaları için yetkilileri konuya etiketliyorum. Buldukları ilk fırsatta yardımcı olmaya çalışacaklardır. @THE_MILLER @Murat5038

Sürücü kaynaklı olamaz Windows 10 kullanmaktasın, otomatik bulmakta. Bunun yazılımla veya zararlı ile de olacağını düşünmüyorum.

Hatta bu yönergeyi uygulayabilirsin. Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı Yazılımsal ise düzelcektir.

Yusuf Ensar Ertan 'ın belirttiği üzere Wi-fi alıcısı zarar görmüş. İnternet cafe gibi yerlerde bilgisayarlarınızı yaptırmayın. Yetkili servise gönderin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı