Çözüldü SSD'ye Kurulu olan Windows 8.1 Yavaş Açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Komut satırını yönetici olarak çalıştırın "sfc /scannow" yazıp çalıştırın. Hata bulursa düzeltemezse "chkdsk /f" ve "dism /online /cleanup-image /restorehealth" komutlarını deneyin.

SDD'ye bunu yaparsam Window' a ne olacak? Pek bir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz benim dediklerimi deneyin önce. Muhtemelen sistem dosyalarındaki izinleriniz değişmiş. Windows her başlatışta onlarla uğraşırken bilgisayarın açılması zaman alıyor. Bu benim yaşadığım bir sorun. Windows logosu gittikten sonra login ekranı gelene kadar siyah ekran oluyor.

Denedim ancak you must be an administrator diyor.

İşte sorunu doğru tahmin etmişim. Bilgisayarım ingilizce bazı kelimeleri yanlış çevirebilirim.
  1. Başlat tuşuna sağ tıklayıp bilgisayar yönetimine girin. Daha sonra yerel kullanıcılar ve gruplar kısmına gelin.
  2. Kendi hesabınıza gelip sağ tıklayıp özellikler kısmına gelin.
  3. "Member of" yani üye olduğu grup kısmına gelin ve Administrators yani yöneticiler olduğuna emin olun, yoksa ekleyin.
Ekleyemezseniz güvenli kipte bilgisayarınızı başlatıp aynı adımları tekrar deneyin.

Evet Windows logosu gittikten sonra siyah kalıyor.

Yönetici olduktan sonra "sfc /scannow" ve diğer komutları tekrar çalıştırmalısınız.

Sağ tıklayınca Komut İstemi (Yönetici) çıktı ve dediğinizi yaptım. Şuan arıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı