Çözüldü Steelseries Engine 3 ve Realtek HD Audio Çakışması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Özellikle Arctis 3 kullananların şikayet yağmuruna tuttuğu bir durumdu. Geçenlerde ticket açıp, sordum. Bunu yaşayan birçok insan varmış. Ekran görüntüleri ile desteğin cevaplarını atacağım. Temiz kurulum ile güncel Realtek HD Audio sürücüsünü yükledim ve bende düzeldi bu çakışma olayı. İlk önce Realtek HD Audio sürücüsünü kaldırın ve en güncelini yükleyin sitesinden. Eğer olmazsa temiz kurulum deneyebilirsiniz.

1.png
2.png
Screenshot_4.png

Sorununuz düzelmezse bana detaylı bir şekilde yazın. Desteğe iletirim.

@alperdrms Hocam bu konu kulaklığınızda yaşadığınız ses sorununa çözüm olabilir.

@Jira çok yararlı bir konu olmuş, teşekkürler.
Benim kulaklıkla ilgili herhangi bir problemim yok. Sadece Windows güncellemesinden sonra bir problem oluştu onu da uğraşarak hallettim. Ama @warning1903 kullanıcısının problemi çözülebilmiş değil. Burada fark ederse adımları deneyebilir. Bu arada Moderatör gibi moderatörmüş arkadaş da :)

Selamlar,

@alperdrms bu konuya beni etiketlediğin için çok teşekkürler hocam.

@Jira;
hocam, ben forumdaki diğer başlıkları okuyarak söylenen adımları uyguladım, Realtek driverini kaldırdım, HDA klasörünü sildim. SS Engine kurdum. ( Bu işlemi en az 10 kere yaptım hepsinde de sonuç aynı).
Şu an ses ikonun da "Hoparlör+ SSE3" ibaresi var. ( Bu varsa sorun çözülmüş oluyormuş) Ama 7.1 aç/kapa, ekolayzer değişikliği, BassBoost aç/kapa fonksiyonları işlevsiz.

Önce dedim bende sorun var, kulaklarda. Sonra aklıma basit bir test geldi. Aynı şarkıyı cep telefonumdan Youtube ile açıp dinlediğimde aldığım sonuç, Laptop ile açıp dinlediğimde aldığım sonuç ile aynı. Yani yazılımsal desteği ve iyileştirmeleri alamıyorum.

Açıkçası şu an ne yapmam lazım onu da bilmiyorum. Şu konuda sorunlarımı daha detaylı belirttim. Ancak okumak uzun gelirse, direkt şüphelendiğiniz hususları sorarsanız hemen yazarım ( sorunun kaynağı olabileceği durumlar için).

Tekrardan desteğiniz ve zamanınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı