SteelSeries Arctis 3 Engine Sorunu

Speakers bölmünden gözüken çıkışlardan yanlış olanı seçmiş olabilirmisiniz şahsen bendede aynı durum söz konusuydu 2 hafta önce bassalar çok kötüydü ses kalitesi berbattı windows güncellemesinden sonra oldu. Programı komple kaldırıp tekrar kurdum ordaki seçenekleri deneyerek sorunu çözdüm. 7.1 ve ekolayzır düzeldi.

@alperdrms hocam;
öncelikle zaman ayırıp cevapladığın ve üşenmeyip ekran görüntüsü vs ile yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.

bende sadece 3 seçenek var;
-none
-system default ( bu seçili)( çeşitli web tabanlı araştırmalarımda bu seçilmeli diye okudum)
-hoparlör ( realtek high def. audio)

birde sorunumu detaylandırmak adına şunu belirtmek isterim. Bende sesler "çok kötü/berbat vs değil.. bence iyi seviyede. fakat yazılımdan arkadaşların bahsettiği ekstra performansı alamıyorum.
7.1 aç/kapa & ekolayzer & bass boost tuşları/fonksiyonları işlevsiz.. yaptığım değişiklikler kişiselleştirmeler değişiklikler bir işe yaramıyor.

hatta bugün şöyle bir test yaptım, youtube üzerinden aynı şarkıyı hem telefonumdan, (yazılımsız/desteksiz) hemde laptoptan (yazılımlı/destekli) dinlediğimde aldığım ses seviyesi ve kalitesi aynı.. bir değişiklik yok. ( ikiside "bence" güzel) bu doğrultuda yazılımdan ek performans alamadığımı düşünüyorum..

youtubedaki 7.1 surround testleri ya da 360' testleri yaptığımda +1'i ( woofer kanalı) kesinlikle duymuyorum. kalan 7 kanaldan ses geliyor ama, 7.1surround değilde 2.0 stereo şeklinde..
sağ&sol hoparlörler -->sesler ok
sağsol ön/arka hoparlörler (surroun/feeder)---> daha kısık ama gene sağ/sol şeklinde gelmekte

@alperdrms hocam;
öncelikle zaman ayırıp cevapladığın ve üşenmeyip ekran görüntüsü vs ile yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.

bende sadece 3 seçenek var;
-none
-system default ( bu seçili)( çeşitli web tabanlı araştırmalarımda bu seçilmeli diye okudum)
-hoparlör ( realtek high def. audio)

birde sorunumu detaylandırmak adına şunu belirtmek isterim. Bende sesler "çok kötü/berbat vs değil.. bence iyi seviyede. fakat yazılımdan arkadaşların bahsettiği ekstra performansı alamıyorum.
7.1 aç/kapa & ekolayzer & bass boost tuşları/fonksiyonları işlevsiz.. yaptığım değişiklikler kişiselleştirmeler değişiklikler bir işe yaramıyor.

hatta bugün şöyle bir test yaptım, youtube üzerinden aynı şarkıyı hem telefonumdan, (yazılımsız/desteksiz) hemde laptoptan (yazılımlı/destekli) dinlediğimde aldığım ses seviyesi ve kalitesi aynı.. bir değişiklik yok. ( ikiside "bence" güzel) bu doğrultuda yazılımdan ek performans alamadığımı düşünüyorum..

youtubedaki 7.1 surround testleri ya da 360' testleri yaptığımda +1'i ( woofer kanalı) kesinlikle duymuyorum. kalan 7 kanaldan ses geliyor ama, 7.1surround değilde 2.0 stereo şeklinde..
sağ&sol hoparlörler -->sesler ok
sağsol ön/arka hoparlörler (surroun/feeder)---> daha kısık ama gene sağ/sol şeklinde gelmekte

Bendede bir extra artık yok ama hani öyle sanıldığı gibi yüksek bir ses verilmiyor kardeşim. ama 7.1 i aktif ettiğimde sadece bazı silahların seslerinin değiştiğini fark ediyorum özellikce csgoda ki ak47 nin sesi.
şimdi sonumuza dönelim kulaklığı arka dişte takılıysa çıkartıp ön dişe takarmısın?
taktığında da açılan realtek realtek high definition audio ekranında ne yazdığına iyi bak. hani soruyor ya sana kulaklık mı taktın hoparlör mü diye. orada kulaklığı seçtiğini var sayıyorum programın içine girip orda speakers den seçtiğini yani kulaklığı bulup seçmen gerekiyor. onu da yaptın ekolayzır dan hazır ayarlardan voice yapmanı öneriyorum ki ekolayzırın sesi değiştirip değiştirmediğini fark edelim diye ayrıca orda en aşşağıda live prewiew on yazıyor onun da açık olduğunu kontrol et kaydedip çık sonra virtual audio nun da aktif konumda olup olmadığını kontrol et. bu seçeneklerin nerede olduğunu fotoğrafta belirttim.
Evde olsam alpemix gbi programlar ile bağlanıp yardımcı olabilirdim ama işteyim çalışıyorum
birşey daha sormak istiyorum programı komple kaldırıp tekrar kurdunuz mu ayrıca aklıam gelmişken şunuda söyliyim bazen program kendi kendine hesapdan çıkış yapmış oluyor hesabının açık olup olmadığını kontrol edermisin?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    147 KB · Görüntüleme: 234
  • 1.PNG
    1.PNG
    44,3 KB · Görüntüleme: 218
@alperdrms hocam, mahcup oldum, çok teşekkür ederim iş yerinde seni rahatsız ediyorum..
öncelikle sorularına cevap vere-bildiklerimle başlayayım..

-login olmuş durumdayım, kendi kendine çıkış yapmıyor.
-ekolayzer ayarlarını customda full +12 yaparak ve voice yaparak fark testi yapıyorum ki, etkisi var mı yok mu rahat anlayayım diye ama 0 etki
-virtua audio on durumda
-realtek driverlarını da ss3 yazılımını da son 24 saat içinde en az 10 kere uninstall/reinstall ettim

cevap veremediğim kısım ise "kulaklığı arka dişte takılıysa çıkartıp ön dişe takarmısın? "
arka diş ne hocam ?
jak ile bağlı, tek giriş var? basit bişi atlıyorum ama, kusuruma bakma.

"taktığında da açılan realtek realtek high definition audio ekranında ne yazdığına iyi bak. hani soruyor ya sana kulaklık mı taktın hoparlör mü diye. orada kulaklığı seçtiğini var sayıyorum programın içine girip orda speakers den seçtiğini yani kulaklığı bulup seçmen gerekiyor"

kulaklığı takıp çıkarttığımda bir şey sormuyor.( realtek unintalled durumda ondan mı ki? silmem taviye edildi? ) sadece ilk yükleme sonrasında senin ilk mesajında ekran görüntüsünde belirttiğin bağlantı noktasını seçmiştim. mevcut durumumun resmini ekledim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    188,6 KB · Görüntüleme: 224
@alperdrms hocam, mahcup oldum, çok teşekkür ederim iş yerinde seni rahatsız ediyorum..
öncelikle sorularına cevap vere-bildiklerimle başlayayım..

-login olmuş durumdayım, kendi kendine çıkış yapmıyor.
-ekolayzer ayarlarını customda full +12 yaparak ve voice yaparak fark testi yapıyorum ki, etkisi var mı yok mu rahat anlayayım diye ama 0 etki
-virtua audio on durumda
-realtek driverlarını da ss3 yazılımını da son 24 saat içinde en az 10 kere uninstall/reinstall ettim

cevap veremediğim kısım ise "kulaklığı arka dişte takılıysa çıkartıp ön dişe takarmısın? "
arka diş ne hocam ?
jak ile bağlı, tek giriş var? basit bişi atlıyorum ama, kusuruma bakma.

"taktığında da açılan realtek realtek high definition audio ekranında ne yazdığına iyi bak. hani soruyor ya sana kulaklık mı taktın hoparlör mü diye. orada kulaklığı seçtiğini var sayıyorum programın içine girip orda speakers den seçtiğini yani kulaklığı bulup seçmen gerekiyor"

kulaklığı takıp çıkarttığımda bir şey sormuyor.( realtek unintalled durumda ondan mı ki? silmem taviye edildi? ) sadece ilk yükleme sonrasında senin ilk mesajında ekran görüntüsünde belirttiğin bağlantı noktasını seçmiştim. mevcut durumumun resmini ekledim.
Arka dişten kastim hem arkada hemde önde jak girişleri olduğu için kasanın arkasına taktiysan ordan çıkartıp kasanın önündeki yere takmani önermemdi. Bence çare tükendi dostum bende Windows guncellestirmesinden sonra bozulma olmuştu tak çıkar yapip programı da kaldırıp tarar kurduğumda düzelmişti uma daha bilgili biri çıkıp sana yardımcı olabilir kardesim.

çok teşekkür ederim hocam çok sağol.. gerçekten müteşekkirim.

pson birşey soracağım bir şarkı vs dinlerken, bass boost off iken +12 yapınca fark ediliyor değil mi?
ya da voice moddaki ekolayzerı, benimki gibi full+12 yapınca ses değişiyor ( hatta kötü yönde değişmeli boğulmalı vs)

yoksa bu değişikliklerin aktif olması için zaman geçmesi, reset vs birşey mi gerekli ?

ya da telefondan ve bilgisayardan aynı kaynağı dinlediğinizde ses/kalite vs farkları var mı ?

ayarlarda şunu buldum, muhtemelen laptopun ses kartının 7.1 desteklememesinden dolayı böyle etkisi olabilir mi?

birde windows sonic ayarlarında 7.1 açık ( tik var) bunun etkisi olabilir mi ? (resim ekledim)

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 205
  • 3.jpg
    3.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 203
Son düzenleme:
Bunlar sende Defult olarak gözüküyor. Orada SSE3+ gibi bir şey yazması lazım kulaklığını taktığında onu seçip tekrar yazarmısın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    169,1 KB · Görüntüleme: 200
1- En güncel Realtek HD Audio Manager sürümünü indirin.
2-C Program Files Realtek HDA Klasörünü silin. Sonrasında sistemi yeniden başlatin.
3-Başlangıç ayarlarından Realtek Yöneticisini kapatın.
4-Hizmetler Realtek Servicesi seçin. Normalde Otomatikte oluyor. Onu Devre dışı yapın.
5-Denetim Masası - Sistem ve Güvenlik -Gelişmiş Sistem Seçenekleri -Donanim Donanim yükleme ayarlarını seçip Hayır şıkkını işaretleyin.

hocam 1,2 ve 3ü anladım 4-hizmetlerde realtek services yok bende 5-denetim masası-sistem ve güvenlik dediğim zaman gelişmiş sistem seçeneklerini bulamadım
yardımcı olursan sevinirim...

Selamlar arkadaşlar;
aynı sorun bende de var. yazılan tüm önergeleri takip edip uyguladım. sadece hizmetler ekranında realtek uygulamasını bulamadım ( otomatikten devre dışı bırakma)

sağ alttaki ses ikonumda hoparlor+sse3 ibaresi yeralmasına karşın, hala;
ekolayzer
bass boost on/off
7.1 on off etkilerinden faydalanamıyorum

faydalanamamaktan kastım, yukarıdaki özellikleri açıp kapadığımda, ya da yükseltip alçalt-tığımda seste bir değişiklik olmuyor.
Açıkcası şu an dinlediğim ses, sizlerin tavsiye ettiği gibi yazılımsal destekli mi değil mi onu da bilmiyorum. yeni bir konu açıp kirlilik yaratmamak adına buradan yardım rica edeceğim.
@@Silinen üye hocam özellikle senden yardım rica edeceğim

not: win10 64 monster 9.2.2 laptop kullanmaktayım. (edited)

@Silinen üye Hocam benim yazdıklarıma bakabildiniz mi

Şu konu da detaylar var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı