Çözüldü UEFI bellek hazırlarken NTFS oluyor

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 5B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Frik

Hectopat
Makaleler
2
Format atmak için Rufus'la bellek hazırlıyordum, Boot menuye girince başında UEFI yazmadığını gördüm. Sonra NTFS formatında hazırladığımı hatırladım. Düzeltmek için takılıyken üstüne eskisi gibi ISO'yu yazsam düzelir mi, başka bir işlem uygulamam gerekiyor mu?

Bir de flaşı ilk taktığımda 10 GB, 8 GB kullanılabilir yazıyordu (16 GB normalde). Ben de hızlı biçimlendirme ile düzeltmiştim 14,8 olarak gözüküyordu sonrasında yanlış bir şey yapmış olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 2004 ile birlikte artan boyut dolayısı ile UEFI/GPT kurlum da seçseniz bellek NTFS olarak formatlanacaktır. Bu rehberden bilgi alabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu sitede NTSF olarak yapılmış.

ISO'yu Rufus'a verdikten sonra o kendisi zaten biçimlendirecek sizin bir ayar yapmanıza gerek yok.

Burada ISO dosyası seçeneğini seçtiğinizde indirme başlaması gerekiyor. Öyle yaptınız değil mi?

Evet.
Not: Olay günlüğü kapalıydı, açınca indirmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@exTypen @Ahmet54
Denediğimde FAT32 çıkmıyor:
Eki Görüntüle 707049

Şuradan indirdim:
İlk NTSF olarak ayarladığımda birkaç bölüme ayırmıştı belleği, disk yöneticisinden birimleri sildim ve FAT32 olarak yeniden biçimlendirdim.

Windows zaten NTFS kullanıyor :D?

İndirince Rufus'dan deneyin umarım FAT32 çıkar
Umarım :D Kusura bakmayın sürekli size etiket attım ama başka yardımcı olan çıkmadı, inşallah sorun çıkmaz ama çıkarsa yine atacağım gibi.
Windows zaten NTFS kullanıyor :D?
UEFİ kurulum için FAT32 seçilmeliymiş, öbür türlü Legacy kuruluyormuş. Ben de ilk haliyle denediğimde boot menüsünde flaşın yanında UEFİ yazmıyordu.

Son düzenleme:
Windows 10 2004 ile birlikte artan boyut dolayısı ile UEFI/GPT kurlum da seçseniz bellek NTFS olarak formatlanacaktır. Bu rehberden bilgi alabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı