Çözüldü Uplay'a Giriş - Login failed

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 43B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlginç ben bildirim yaptıktan yarım saat sonra arayıp hallettiler hep şimdi tekrar arıyorum. Sorunu bende çözemedim henüz...

Sırf yardımcı olabilmek için kayıt olayım dedim:) Aynı sorunu bende yaşıyorum şuan, kısmen çözebildim.

Bende bu sabah watch dogs oyununu satın aldım hocam ama ne uplay sitesi, ne uplay forumları nede uplay uygulaması açılmıyor. Sanki internet bağlantımız hiç yokmuş gibi direk bağlantı hatası veriyor.

Sorunu ben şu şekilde çözdüm android telefonumdan uplaye girmeye çalıştım direk açıldı site, sorunun ip dns ayarları ile ilgili olduğu kanaatine vardım burdan. Daha sonra chrome için ZenMate isimli vpn değiştirme programını yükledim google marketten ve ip yi isviçre zürihe ayarlayınca direk uplay sitelerine giriş yapabildim.

Fakat bahsettiğim vpn değiştirici ZenMate sadece chrome ile çalışıyor, uplay uygulaması hala açılmıyordu. Bu sorunuda hotspot shield yükleyerek çözdüm şuanda sorunsuz tüm uplay bağlantıları gerçekleştiriliyor. Ancak hotspot shield amerika ipsi kullandığı için internetim çok yavaşladı, şuan 300kb/s hızla watch dogsu indiriyorum.

Benim yardım talep ettiğim husus ağ bağlantılarımdan dns ve ip ayarı yapmak istiyorum ancak sağlam çalışan dns ve ip bilmiyorum bilgi sahibi değerli üyelerimiz yardım ederse sevinirim.

@Recep Baltaş

Yardıma gerek kalmadı sorunun kesin çözümünü yazıyorum dostum.

Ağ bağlantılarımdan dns değiştirme menüsünü açıyoruz (Bağdaştırıcı ayarlarından)

208.67.222.222
208.67.220.220

Olarak değiştiriyoruz, şuan sorunsuz tüm uPlay uygulamaları açılıyor ve oyunu 1,6mb/s hızla download ediyorum.

İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kompass arkadaş doğru söylüyor ben de sabahtan beri uğraşıyordum ve çözdükten sonra buraya bakmak yeni aklıma geldi :D Sorun TTnet'in son günlerde bir haltlar karıştırması dolayısıyla dns ayarlarında bi maymunluk olması. Sadece Ubisoft'a bağlanamıyorsun gerisinde sorun yok. Onu da arkadaşın anlattığı gibi çözebiliyorsun. Bir tek ben dns olarak Comodo kullanıyorum nedense daha hızlı.

Adamım mükemmel bir yaratıksın. Nereden buldun bilmiyorum ama çok sağol. İşe yaradı. Konuya yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ediyorum. Başlığa [Çözüldü] yazarsanız sevinirim. @Recep Baltaş

Arkadaşlar bu ilginç durum için TTnet'i arayıp ya da mail yolu ile şikayet olarak bu iletelim. Hatta ileri götürüp şikayet yapılabilen sitelere konu açalım parasını ödeyip giriş yapamadığımız servisi biz ne yapalım. Bırakın bilgisayar ile Uplay'e giriş yapmayı Ps4 ile bile giremedim. Sessiz kalmayın ve kalmayalım diyorum...

Arkadaşlar bu ilginç durum için TTnet'i arayıp ya da mail yolu ile şikayet olarak bu iletelim. Hatta ileri götürüp şikayet yapılabilen sitelere konu açalım parasını ödeyip giriş yapamadığımız servisi biz ne yapalım. Bırakın bilgisayar ile Uplay'e giriş yapmayı Ps4 ile bile giremedim. Sessiz kalmayın ve kalmayalım diyorum...
Ses çıkarsanız da emin olun hiçbir şey olmaz. Malumunuz ülkemiz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı