Çözüldü Vestel TV USB'den film izlerken 3. saatte film kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Birkaç yıl önce almış olduğum 40UA9300 model Vestel televizyonumda bugün USB'den film izlemek istedim. 2, 2.30 saat olan filmlerde sorun olmadı lakin 4 saate yakın bir filmin tam 03.00.00 yani 3. saatinde kapandı. Filmde sorun olabilir dedim PC'de denedim sorun yoktu. Tekrar taktım başka 3 saat üstü filmleri denedim lakin yine aynı şekilde tam 3. saate getirince beni filmden attı. Bunun bir ayarı var gibi görünüyor tam 3. saatin saniyesinde kapanması buna bir işaret fakat bulamadım. Bilgisi olan uzman birinden yardım bekliyorum. Hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyonun Marka Modelini internette sorgulatarak ayrıntılı ayar kullanım klavuzlarına ulaşabilirsin. Otomatik kapanma ayar gibi bir şey vardır büyük ihtimal.

Televizyonun Marka Modelini internette sorgulatarak ayrıntılı ayar kullanım klavuzlarına ulaşabilirsin. Otomatik kapanma ayar gibi bir şey vardır büyük ihtimal.
Maalesef öyle bir kılavuz yok. Sadece kullanım kılavuzu var. Filmin akışı bozulmasın diye tam şekilde en kalitelisini indiriyorum ama yarısını izleyemiyorum... çok saçma. Biraz internette baktım farklı markalarda da aynı sorunlar var ama çözüm yok. Markaların televizyonların içine neden böyle saçma sapan bir özellik koyduklarını anlamıyorum. Bu arda bu gün dikkatlice baktım 3. saatte değil tam 2.56.40 da kapanıyor. Tüm filmlerde aynı yerde kapanması çok garip bir durum.

Ürünü aldığınız firmanın yetkili servisini arayıp bu sorunu belirtin kendileri test edip geri dönüş yapacaklardır.

TV menüsünde iken 4725 tuşuna basın. Tam ekran görüntüsünü paylaşın. TV'nin seri numarasını da yazın.
Film 4 saat nasıl oluyor? Eğer farklı filmler ile sürekli bittiğinde açtığın için 4 saat diyorsan ayrı birşey çıkar ortaya o yüzden ayrıntılı yazsanız iyi olurdu.
Eğer 4 saat olan yine de birşey ise filmi ilerletip 3. veya 4. saat aralığına direkt başlatın sorun oluşacak mı kontrol edin. Eğer sadece orada sorun oluyorsa filmin o kısmında sorun olabilir. Farklı bir film deneyin aynı süreli onda da sorun olursa aynı şekilde kontrol edilmesi gerekli video formatları vs.

TV menüsünde iken 4725 tuşuna basın. Tam ekran görüntüsünü paylaşın. TV'nin seri numarasını da yazın.
Film 4 saat nasıl oluyor? Eğer farklı filmler ile sürekli bittiğinde açtığın için 4 saat diyorsan ayrı birşey çıkar ortaya o yüzden ayrıntılı yazsanız iyi olurdu.
Eğer 4 saat olan yine de birşey ise filmi ilerletip 3. veya 4. saat aralığına direkt başlatın sorun oluşacak mı kontrol edin. Eğer sadece orada sorun oluyorsa filmin o kısmında sorun olabilir. Farklı bir film deneyin aynı süreli onda da sorun olursa aynı şekilde kontrol edilmesi gerekli video formatları vs.
Dediğinizi yaptım zaten Vestelin driver sayfasına gittim seri numaramı girip güncelleme arattım fakat indirilmeyen bir bağlantı koymuşlar ve sürüm numarası da benim televizyonumdaki ile aynıydı. Filmimin adı Lotr hiç bıkmadan sıkıldıkça izlediğim bir film ve içinde kesilmiş sahneler dahil 1. film 3.48.35, 2. film 3.55.31, 3. film ise 4.23.17 uzunluğunda. Onlarca kez dediklerinizi uyguladım. Yeşil tuş ile 2.56.30 zamanına getiriyorum ve 10 saniye sonra kapanıyor ve bu bütün filmlerde aynı ama pc de izlerken sorun yok. En son çare olarak Vestel destek ekibine e-posta ile durumu belirttim onlarda yardımcı olamadılar maalesef film formatlarını ve usb cihazlarınızı kontrol edin dediler. Ben bunları zaten yapmıştım. Mp4 ve mpg olarak denedim ikisi de aynı yerde kapandı. Başka bir usb 3.0 cihazı ile denedim sonuç yine aynı. İnternette birkaç kişinin güncelleme yaparak bu sorunu giderdiğini okudum ama Vestelin driver sitesi hiç bir işe yaramıyor. 2015 den kalma MB100 bir driver var ve benimkiyle aynı. Seri numaradan sürücü arattığım zaman çıkan penceredeki dosya Google Drive ile yüklenmiş ve içeriğe ulaşılamıyor (404 not found hatası veriyor.) Ben de 2. e-postayı attım cevaplarını bekliyorum eğer bir çözüm bulunursa buraya aktaracağım. Seri numarasını vermekten kaçınıyorum çünkü burası açık bir forum kimin ne amaçla girdiğini bilemeyiz ama televizyonun servis menüsünün fotoğrafını ve sitelerdeki driverların fotoğraflarını atabilirim.

Bu servis menüsü:
asdasdasd.jpg

Bu MB100 driverı:
asd.png

Bu da indirilemeyen Vestelin driver sitesindeki ürünün seri numarası ile ulaştığım güncelleme dosyası.
asdasd.png

Daha yeni bir versiyon fakat indirilemiyor. Bu linkin içinde dosyanın olması lazım ama hatalı. https://drive.google.com/open?id=0B1SCsVtXQKlRbmtGOXl4N0p4akE

Seri numarasını da paylaşın.
Seri numarasını vermekten kaçınıyorum çünkü burası açık bir forum kimin ne amaçla girdiğini bilemeyiz
Verin dediysek sorun olmayacağı içindir. Şimdi bende güncel sürümün elimde ancak güvenlikten dolayı vermiyorum dersem ki günceli var elimde. Siz ne düşüneceksiniz şimdi?

Seri numarasını da paylaşın.

Verin dediysek sorun olmayacağı içindir. Şimdi bende güncel sürümün elimde ancak güvenlikten dolayı vermiyorum dersem ki günceli var elimde. Siz ne düşüneceksiniz şimdi?
Desteğinize gerek kalmadı başka forumlar sayesinde sorunu çözdüm. Siz böyle trip atmaya devam ederseniz kimseye yardımcı olamazsınız. Şu anda filmi sorunsuz olarak izleyebiliyorum aynı sorunları yaşayanlar için aşağıya rehber hazırlayacağım iyi günler.

Siz de böyle bilgisizce cevaplar vermeye devam ederseniz sorunuza cevap bulamayacaksınız. Güncelleyince çözüleceğini zaten biliyordum ki güncellemek için bilgiler istenmişti. Rehberine de gerek yok bilinen bir yöntem bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yukardaki sorunu yaşayanlar için anakart yazılımını güncellemeniz gerekiyor. Anakart modelinizi öğrenmek için menü tuşuna basın ve sırasıyla 4725 sayılarını tuşlayın. Çıkan ekranda işaretli yerde MB 100 yazıyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayın.
asghfas.jpg

Eğer anakartınızın MB 100 olduğuna eminseniz aşağıdaki linkten en güncel driverı indirebilirsiniz.
17MB100_V.1.34.25_SVN_215290.zip
Bundan sonrası vesteldriver sitesinde mevcut fakat ben yazıyım tekrar.
İndirdiğiniz driverı zipten çıkartın (upgrade_mb100.bin) uzantılı dosyayı FAT32 formatlı bir USB cihazın içine kopyalayın.
Televizyonunuz açıkken hazırladığınız USB cihazını televizyonunuzun USB portuna takın.
Televizyonun kumandasından menü tuşuna basarak 1505 sayılarını tuşlayın. Size yazılımı yükselmek isteyip istemediğinizi soracaktır evet diyin.
Yazılımı yüklemeye başlamıştır biraz zaman alıyor fakat kendisi yeniden televizyonu başlatacak sizin şu aşamadan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.
Televizyonunuz açıldıktan sonra anakart modelini öğrendiğimiz yere tekrar giriyoruz (menü+4725) Yazılımınızın güncellendiğini kontrol ediniz. En yukarda (Ronesans) yazan yerin karşısında yazılım versiyon numarası var. Üstteki resimde (V.0.1.33.11) olan yer (V0.1.34.25) olmalı. Güncelleme gerçekleşmemiş ise adımları tekrarlayınız. Yüklenmiyor ise 44 44 123 Numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı