Çözüldü Windows 10 Home'dan Pro'ya Geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu olayın tam tersi varsa yardımcı olacak var mı? Ben de Pro'dan Home'a geçmek istiyorum :) Ürün anahtarım home desteklediği için. :)
Sizin temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

Windows 10 USB bellek hazırlamak için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Temiz kurulum (format) için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu 2 video gayet yeterli sizin için.

@smtglck2000 Temiz kurulum yapman gerekiyor.
Windows'un sitesinden güncel ISO indir. Anakarta gömülü anahtara uygun sürümü yükler.

Windows'un sitesinde bu kod ile tekrar denemenizi söylüyorlar.

YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Eğer bunu denedikten sonra şu hatayı alırsanız "0xc03f6506" Powershell'i yönetici olarak açarak şunu girin "slmgr /ipk [lisans kodunuz]"
Dediğinizi yaptım. Değişen bir şey olmadı.

@26318 Windows Home sürümünden Pro sürümüne geçiş yaparken temiz kurulum yapmasına gerek yok. Microsoft, cihazlarını Windows Pro'ya yükseltmek isteyen kullanıcılar için yükseltme anahtarı veriyor. Yükseltme yapan kullanıcılar lisanslı Windows 10 Pro'ya sahip olmaz. Tekrar etkinleştirme yapması gerekir. Arkadaşın deneyip hata aldığı lisans anahtarıdır o. Herkes kullanabilir. Yalnız yükseltme yaptıktan sonra kendi aldığı lisans anahtarını girmesi gerekir. Ya da Windows 10 Pro OEM lisans anakarta gömülü ise yükseltme sonucunda otomatik etkinleştirme olur zaten.

Ama tam tersi için temiz kurulum gerekir. Yani Windows 10 Pro sürümünden Home sürümüne geçmek isteyen kullanıcılar temiz kurulum yapması gerekir.

Evet windows yüklü iken yükseltme yapacaksan, yükleme ekranında keysiz geçit vermiyor ama sen gidip etkinleştirme kısmında deniyorsun onu. Milletin kafası karışmış. O etkinleştirme yapamaz. Yükseltirken sorunca girersin keyi, o bölgeyi atlarsın, key girmeden yükletmiyor ama temiz kurulum yaparken atlayabiliyorsun. Ayrıca ben de denemelerimde yükseltme yaparken, Win 10 Pro için, internette gezinen Win 10 pro anahtarını kabul etmedi, win 10 enterprise'i kabul etmişti.
Şurdakini dene ama yükleme yaparken.
Windows 10 Ürün Anahtarı | Serhat AKINCI - IT Blog

Evet windows yüklü iken yükseltme yapacaksan, yükleme ekranında keysiz geçit vermiyor ama sen gidip etkinleştirme kısmında deniyorsun onu. Milletin kafası karışmış. O etkinleştirme yapamaz. Yükseltirken sorunca girersin keyi, o bölgeyi atlarsın, key girmeden yükletmiyor ama temiz kurulum yaparken atlayabiliyorsun. Ayrıca ben de denemelerimde yükseltme yaparken, Win 10 Pro için, internette gezinen Win 10 pro anahtarını kabul etmedi, win 10 enterprise'i kabul etmişti.
Şurdakini dene ama yükleme yaparken.
Windows 10 Ürün Anahtarı | Serhat AKINCI - IT Blog
Dediğiniz gibi yaptım. Windows 10 Enterprise ürün anahtarını kullandıktan sonra kabul etti.
Daha sonra satın aldığım Windows 10 Pro lisans anahtarını kullanıp, ürün anahtarını değiştire yazdıktan sonra Windows 10 Pro'ya geçtim.
Yardımlarınız için teşekkürler. Sorun çözülmüştür.

Yanlış Bilgilendirme
Dediğiniz gibi yaptım. Windows 10 Enterprise ürün anahtarını kullandıktan sonra kabul etti.
Daha sonra satın aldığım Windows 10 Pro lisans anahtarını kullanıp, ürün anahtarını değiştire yazdıktan sonra Windows 10 Pro'ya geçtim.
Yardımlarınız için teşekkürler. Sorun çözülmüştür.
Satın alman iyi olmuş bir daha internetten lisans anahtarı bulup, sonra buraya gelip olmuyor diye konu açma !!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı