Çözüldü Windows 10 UEFI Kurulum Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Necati Billor

Decapat
Yer
İzmir,Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. UEFI bir USB hazirladim ancak SSD'ye Windows'u kurmak isterken "Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir" diyor. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok iyi olur. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kurulum ekranında iken Shift+F10 tuşlarına basarak CMD yi açın ve ardından aşağıdaki işlemleri her biri için tek tek ve enter a basarak gerçekleştirin.
1
2
3
4
5
6
diskpart
list disk (listeden yükleme yapacağınız diskin numarasını bakın)
select disk * (* Yerine yukarıdaki adımda baktığınız disk numarasını yazın)
clean
convert gpt
exit
Uyguladıktan sonra CMD yi kapatıp, işletim sistemini kuracağınız diski seçin ve kuruluma başlayın.
Kurulum ekranında iken Shift+F10 tuşlarına basarak CMD yi açın ve ardından aşağıdaki işlemleri her biri için tek tek ve enter a basarak gerçekleştirin.
1
2
3
4
5
6
diskpart
list disk (listeden yükleme yapacağınız diskin numarasını bakın)
select disk * (* Yerine yukarıdaki adımda baktığınız disk numarasını yazın)
clean
convert gpt
exit
Uyguladıktan sonra CMD yi kapatıp, işletim sistemini kuracağınız diski seçin ve kuruluma başlayın.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı