Çözüldü Windows açılırken F1'e basın hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bugün yeni bilgisayar topladim. Anakartim Asus Tuf B450 Gaming. 2 adet RAM kullandim 8 GB olarak. Windows'u yukleyip boot ettigimde her seferinde BIOS ekraninda kaldi. Ilk sistemi actigimda PC RAM'lerin ikisini de gordugu halde 8 GB gosteriyordu. Sonrasinda BIOS update yapmak istedim. Basarili olmadi. BIOS pilini cikarip takip yeniden windows yukledim. RAM'leri de takip cikarttim. Su an bilgisayar acilirken direk BIOS ekranina geliyor. American Megatrends sayfasi aciliyor. Setup icin F1'e basin diyor. Direk Windows boot icin ne yapmam lazim? Not olarak bilgisayar ilk kurulumdan sonra 2 kere mavi ekran verdi. Kernel olarak gosterdi. Sizce bozuk parca olabilir mi?

Su an RAM'ler duzgun sekilde calisiyor sanirsam yuvasina oturmamis herhangi bir mavi ekran hatası yok. Tek problemim acilirken direkt olarak BIOS'a giriyor. Windows otomatik acilmiyor.

Sorun cozuldu. Sivi sogutma kullandigim icin CPU fanini kapatmayi unutmusum. Burayi spamladim sanirim kusura bakmayiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı