Çözüldü "www.youtube.com ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı." Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bugün karşıma çıktı. Anlam veremedim kullanıyordum bir anda koptu. İnternette bazı adımları yaptım fakat olmadı. DNS değiştirmek istemiyorum çünkü diğer sitelere (Facebook, Twitter vs) giriyorum. Sadece Youtube'da bu hatayı vermesine anlam veremedim. Kendi kendine düzelir mi, illa DNS değiştirmek zorunda mıyım?

Teşekkürler.

Hata ayrıntısı : DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

upload_2016-12-16_21-21-39.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD'yi açıp "ipconfig /flushdns" komutunu gir tırnaklar olmadan. Düzelmezse farklı bir DNS dene.

Her seferinde DNS ön belleğini kod yazarak temizlemek yerine Hizmetler üzerinden "DNS İstemcisi" adlı hizmeti devre dışı bırakarak sorunu çözebilirsin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    70,5 KB · Görüntüleme: 7.054
CMD'yi açıp "ipconfig /flushdns" komutunu gir tırnaklar olmadan. Düzelmezse farklı bir DNS dene.

Tamamdır düzeldi. Teşekkür ederim :)

Her seferinde DNS ön belleğini kod yazarak temizlemek yerine Hizmetler üzerinden "DNS İstemcisi" adlı hizmeti devre dışı bırakarak sorunu çözebilirsin.

Bu tam olarak ne işe yarıyor, yaptım ama :)

Emirhan'ın dediğini yapmadan önce Asım'ın dediğini yaptım ve düzeldi. Fakat tekrar bozulur diye Emirhan'ın dediğini de yaptım :)

Teşekkürler.

@Kağan K Keşfettiğimden beri yani yaklaşık 2 yıldır böyle kullanıyorum. Hiçbir problem yok. Sanırım DNS önbelleği hizmeti bu yani girdiğin sitelerin DNS önbelleğini kaydetmiyor. Belki DNS önbelleğini kaydetmediği için sitelere biraz geç giriyor olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı