Çözüldü Xperia Z1 Yazılım indirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bahar_.1

Femtopat
Merhaba. Benim Sony Xperia Z1 telefonum var, açılmıyor ve ona Odin'le yazılım indirmek istiyorum. Fakat Firmware ve software arasındakı farkı tam olarak anlayamadım. Hangisini indirmeliyim ya da nasıl yapmaliyim? Adım-adım anlatırsanız sevinirim. Ve Sony Xperia Z1'e daha güncel bir yazılımdır indirebilir miyim? Şimdiden teşekkürler :)

Çözüm
Teşekkür ederim
Mesela burada bir Custom Rom var;
Android 9.0 sürümünde. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız bulaşmayın derim hocam.
Hocam şöyle bir video var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan bakarak atabilirsiniz yazılımı. Daha güncel bir yazılım, eğer geliştirdilerse Custom Rom atabilirsiniz.

Teşekkür ederim
Mesela burada bir Custom Rom var;
Android 9.0 sürümünde. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız bulaşmayın derim hocam.

Çözüm
Odin, Samsung cihazlara ROM atmak için kullanılan bir program. Xperia'da bu işlemi yapamazsınız. Kendi ROM atma uygulaması varsa araştırıp bulun. Ardından cihazınızın Stock ROM'nu bulmak için model numarasıyla aratmayı deneyin.

Sanırım Stock ROM bu model numaranız uyuşuyorsa yüklemeyi deneyin.

Son düzenleme:
Odin, Samsung cihazlara ROM atmak için kullanılan bir program. Xperia'da bu işlemi yapamazsınız. Kendi ROM atma uygulaması varsa araştırıp bulun. Ardından cihazınızın Stock ROM'nu bulmak için model numarasıyla aratmayı deneyin.

Sanırım Stock ROM bu model numaranız uyuşuyorsa yüklemeyi deneyin.

Teşekkür ederim, daha yüksek Stock Rom yüklersem sorun olur mu?

Xperia cihazlar için Sony'nin sunduğu "flashtool" programı kullanarak ROM dosyası yükleyebilirsiniz. Öncelikle boatloader kilidi açılacak, flashtool ve TWRP (cihaza uygun) indirilecek. Ayrıca Google servisleri için gapps paketini de indirmeniz lazım. Daha sonra flastool ile istenirse TWRP flashlanıp TWRP'den ROM ve gapps rahatlıkla kullanılabilir. Bende Xperia Z1 kullanıyorum, şu anda lıneage andoid 10 kullanıyorum. İsterseniz Carbon, crdroid, xops, resurrection remix, pıxelexperınce gibi ROM'lardan kullanılabilir.

Geri
Yukarı