Çözüldü Yosemite 10.10 Kext Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onurrckrr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yosemite 10.10 sürümünü siteden indirip kurdum fakat kext yüklemede daha doğrusu bazı kext leri yüklemede sıkıntı çekiyorum.

Z510 bilgisayarıma hackintosh Vietnam tool ile VoodooHDA ses sürücüsünü batarya simgesi için gerekli olan kext'i ve sypnastic touchpad'i kuruyorum fakat hiç biri çalışmadı. VoodooHda uygulaması geldi fakat tıklayınca no voodooHDA devices hatası veriyor touchpad çalışmıyor batarya simgesi gelmiyor.

Aynı kextleri multibeast ve macpoison ile denedim hiç bir sonuç alamadım sadece macpoison ile touchpad sürücüsünü kurduğumda şifre ekranında çalışmıyor fakat ana ekrana geçtiğimde touchpadi çalıştırıyor. Sorun nedir acaba ?

Aynı sıkıntıyı 10.10.3 sürümünde de yaşadım fakat 10.9.5 sürümünde yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Yöntemde iki kext kurman lazım. Biri EAPDFix.kext.zip, diğeri AppleHDA-272.18.zip. Bu ikisini kurdunmu? Eğer olmadı ise 2. yöntemi dene.
2. Yöntem için:
  1. Voodoo Ses ile ilgili kextleri sildiğinden emin ol.
  2. Orijinal AppleHDA.kext olduğundan emin ol. ( System->Library->Extensions) Muhtemelen ilk yöntemdeki kexti kurduğun için orijinal AppleHDA silinmiştir. Bu yüzden System->Library->Extensions içindeki AppleHDA.kext sil. Ve bunu yükle. Sistemi yeniden başlat:
    Original Yosemite AppleHDA kext - HackintoshOSX.com
  3. Sistem açıldıktan sonra DummyHDA.kext ve EAPDFix.kext' lerini herhangi bir kext yükleme aracı ile yükle (Kext Wizard kullan) :
    http://www.insanelymac.com/forum/files/download/372-applehda-for-alc282/
  4. Disk izinlerini ve Cacheleri onar. ( Kext Wizard kullan: http://wizards.osxla...t/download.html)
  5. Config dosyanı Clover Configrator ile aç. Devices->Audio(İnject)=3 olarak ayarla
  6. Config.plist dosyanı text edit programı ile aç. KernelAndKextPatches > KextsToPatch satırını bul ve ardına şunları ekle:
    Kod:
        <dict>
                    <key>Comment</key>
                    <string>AppleHDA - ALC282 (1 of 3)</string>
                    <key>Find</key>
                    <data>
                    hBnUEQ==
                    </data>
                    <key>Name</key>
                    <string>AppleHDA</string>
                    <key>Replace</key>
                    <data>
                    ggLsEA==
                    </data>
                </dict>
                <dict>
                    <key>Comment</key>
                    <string>AppleHDA - ALC282 (2 of 3)</string>
                    <key>Find</key>
                    <data>
                    hAjsEA==
                    </data>
                    <key>Name</key>
                    <key>Replace</key>
                    <data>
                    AAAAAA==
                    </data>
                </dict>
                <dict>
                    <key>Comment</key>
                    <string>AppleHDA - ALC282 (3 of 3)</string>
                    <key>Find</key>
                    <data>
                    hQjsEA==
                    </data>
                    <key>Name</key>
                    <key>Replace</key>
                    <data>
                    AAAAAA==
                    </data>
                </dict>

Bunu yapmanın bir diğer bir yoluda Clover Conffigrator kullanmak. Bunun için Config dosyanı clover Confgirator ile aç. KernelAndKextPatches menüsünde Kext to Patch seçeneğinde (+) işaretine tıkla yeni bir satı oluştur. Ve yukarıdaki kodları resimdeki gibi yerleştir.
    ALC272.png

1. Yöntemde iki kext kurman lazım. Biri EAPDFix.kext.zip, diğeri AppleHDA-272.18.zip. Bu ikisini kurdunmu? Eğer olmadı ise 2. yöntemi dene.
2. Yöntem için:
  1. Voodoo Ses ile ilgili kextleri sildiğinden emin ol.
  2. Orijinal AppleHDA.kext olduğundan emin ol. ( System->Library->Extensions) Muhtemelen ilk yöntemdeki kexti kurduğun için orijinal AppleHDA silinmiştir. Bu yüzden System->Library->Extensions içindeki AppleHDA.kext sil. Ve bunu yükle. Sistemi yeniden başlat:
    Original Yosemite AppleHDA kext - HackintoshOSX.com
  3. Sistem açıldıktan sonra DummyHDA.kext ve EAPDFix.kext' lerini herhangi bir kext yükleme aracı ile yükle (Kext Wizard kullan) :
    http://www.insanelymac.com/forum/files/download/372-applehda-for-alc282/
  4. Disk izinlerini ve Cacheleri onar. ( Kext Wizard kullan: http://wizards.osxla...t/download.html)
  5. Config dosyanı Clover Configrator ile aç. Devices->Audio(İnject)=3 olarak ayarla
  6. Config.plist dosyanı text edit programı ile aç. KernelAndKextPatches > KextsToPatch satırını bul ve ardına şunları ekle:
    Kod:
        <dict>
                    <key>Comment</key>
                    <string>AppleHDA - ALC282 (1 of 3)</string>
                    <key>Find</key>
                    <data>
                    hBnUEQ==
                    </data>
                    <key>Name</key>
                    <key>Replace</key>
                    <data>
                    ggLsEA==
                    </data>
                </dict>
                <dict>
                    <key>Comment</key>
                    <string>AppleHDA - ALC282 (2 of 3)</string>
                    <key>Find</key>
                    <data>
                    hAjsEA==
                    </data>
                    <key>Name</key>
                    <key>Replace</key>
                    <data>
                    AAAAAA==
                    </data>
                </dict>
                <dict>
                    <key>Comment</key>
                    <string>AppleHDA - ALC282 (3 of 3)</string>
                    <key>Find</key>
                    <data>
                    hQjsEA==
                    </data>
                    <key>Name</key>
                    <key>Replace</key>
                    <data>
                    AAAAAA==
                    </data>
                </dict>

Bunu yapmanın bir diğer bir yoluda Clover Conffigrator kullanmak. Bunun için Config dosyanı clover Confgirator ile aç. KernelAndKextPatches menüsünde Kext to Patch seçeneğinde (+) işaretine tıkla yeni bir satı oluştur. Ve yukarıdaki kodları resimdeki gibi yerleştir.
    Eki Görüntüle 79681
Abi bu dediklerini yaptıktan sonra Voodoohda kurayım mı? Çünkü sese gelip çıkışa geldiğimde hiç bir aygıt bulamadı.
Ayrıca 1. yöntemde EAPDFix kurmamıştım kurup denedim gene olmadı.

Abi Mac OS X' i tekrar kurdum. Önce VoodooHDA kurup sonra senin linkte verdiğin sürücüleri yükledim ve reset attım. Değişen bir şey olmadı. Üstüne VoodooHDA' yı kurdum gene değişen bir şey olmadı. Kurulumda mı yanlışlık yaptım acaba ben?

Galiba şimdi tekrar reset çekip 2. yöntemi deneyeceğim. Config ayarlarını yaptıktan sonra yapmam gereken bişey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen benim yazdıklarımı nasıl okuyorsun? Herşeyi birbirine karıştırmışsın. Ne yazdıysam onu yapacaksın. 2. yöntemde Voodoo sildikten sonra ve kext kurulum ve yamasını yaptıktan sonra, VoodooHDA tekrar yükleme ile ilgili bir şey yazıyormu yukarıda? Biraz daha dikkat..

Sen benim yazdıklarımı nasıl okuyorsun? Herşeyi birbirine karıştırmışsın. Ne yazdıysam onu yapacaksın. 2. yöntemde Voodoo sildikten sonra ve kext kurulum ve yamasını yaptıktan sonra, VoodooHDA tekrar yükleme ile ilgili bir şey yazıyormu yukarıda? Biraz daha dikkat..
Abi şunları yaptım yazayım sana.
Öncelikle bilgisayara tekrar mac os kurdum sıfır daha sonra 1. yöntemi uyguladım çalışmadı.

daha sonra tekrar mac os kurdum bu sefer gösterdiğin 2. yöntemi eksiksiz yaptım gene değişen bir şey olmadı.

Son bir kez daha şansımı deneyeyim dedim ve bir kez daha mac os kurdum sıfır ve bı sefer voodoohda sürücülerini denedim voodoo uygulaması geliyor fakat no devices voodoohda detected hatadı veriyor.

Yani anlıyacağın ses kartını çalıştıramadım ne yapmalıyım ben ?

DPCImanager uygulamasını indirip Status ve PCI List sayfalarının resmini çek paylaş burada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı