Çözüldü Your graphics card is not compatible with the current graphics driver

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Renovatio

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhaba,

3 gündür bir problemle kafayı yemek üzereyim. MSI GX70 Notebook sahibiyim. 3 gün önce cihazı Windows 10'a yükselttim ve ardından sistemi sıfırladım. Sıfırlamadan sonra ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalıştığımda hatalarla karşılaştım. Ardından temiz kurulumla windows 8.1'e döndüm fakat aynı hataları Windows 8.1'de de aldım. Sürücü sanki cihazda ekran kartı yokmuş sadece APU varmış gibi davranıyor.

Sürücü kuruluma başlamadan önce ilk olarak bu hatayı alıyorum:

Pk21g5.png

Devam dediğimde kuruluma başlıyor ve sonunda bu hatayı veriyor:

D2WYpo.png

Saatin yanına gelen Radeon Ayarları simgesine bastığımda ise şu şekilde bir hata beliriyor:

bDZVmZ.png

Ekran çözünürlüğünü kontrol ettiğimde çözünürlüğün değiştirilemediğini görüyorum:

g8vraO.png

Bilgisayar bileşenleri şu şekilde:
AMD A10 5750M
Radeon HD8970M
16 GB DDR3L RAM
128 GB SSD 1 TB HDD

Windows 10da denediğim sürücü: Crimson Edition 16.3.2 - radeon-crimson-16.3.2-win10-64bit
Windows 8.1de denediğim sürücü: Crimson Edition 16.3.2 - radeon-crimson-16.3.2-win8.1-64bit
Ayrıca AMD otomatik sürücü bulma aracını kullandığımda AMD Radeon HD 8650G olarak görüyor.

Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller..

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şuan sorun yok değil mi? Yüklendi çünkü.

APU işleyişi anlatılıp yanlış sürücü kurmaya çalışıldığını belirtip sonuç olarak APU 5000 serisi olan sürücü kullanılıp DDU ile güncellenmiştir.
Murat bey ID ve şifreyi buradan mı paylaşmalıyım yoksa daha özel bir yolu olur mu? Sosyalde özel mesaj sistemi kapalı olduğundan özel olarak iletişime geçemiyorum. Eğer buradan paylaşmamı isterseniz yorum olarak yazacağım.

Şuan sorun yok değil mi? Yüklendi çünkü.

APU işleyişi anlatılıp yanlış sürücü kurmaya çalışıldığını belirtip sonuç olarak APU 5000 serisi olan sürücü kullanılıp DDU ile güncellenmiştir.

Çözüm

Geri
Yukarı