Çözülemeyen mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gtx 1660ti
Anakart
Biostar b450mh
İşlemci
Ryzen 5 3500
Hemen hemen bilgisayarı ilk aldığımdan beri hiç kurtulamadım. 4 kere garantiye gönderdim bir türlü göremedi sorunu, gördüğünde ise parça değiştirip geri gönderdi ama sorun hala devam ediyor. Genelde farklı hata kodu ile geliyor. Çokça kez konu açtım yardımcı oldunuz ama bir türlü kurtulamadık maalesef. Önemli bir nokta olduğunu düşündüğüm için şunu belirtmek istiyorum. Bu sorun hiçbir zaman bilgisayarda oyun açıkken yaşanmıyor. Bilgisayar boşta dururken, dizi film izlerken, arkadaşlarımla Discord'da konuşurken vb. zamanlarda oluyor. Bilgisayarım başta Windows 10'du sonra 11e yükselttim sorun hala devam ediyor. GameGaraj sitesinden almıştım.
Fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen hemen bilgisayarı ilk aldığımdan beri hiç kurtulamadım. 4 kere garantiye gönderdim bir türlü göremedi sorunu, gördüğünde ise parça değiştirip geri gönderdi ama sorun hala devam ediyor. Genelde farklı hata kodu ile geliyor. Çokça kez konu açtım yardımcı oldunuz ama bir türlü kurtulamadık maalesef. Önemli bir nokta olduğunu düşündüğüm için şunu belirtmek istiyorum. Bu sorun hiçbir zaman bilgisayarda oyun açıkken yaşanmıyor. Bilgisayar boşta dururken, dizi film izlerken, arkadaşlarımla Discord'da konuşurken vb. zamanlarda oluyor. Bilgisayarım başta Windows 10'du sonra 11e yükselttim sorun hala devam ediyor. GameGaraj sitesinden almıştım.
Fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

Hocam aynı sorun bende de sık sık oluyordu her mavi ekran hatası aldığımda başka bir hata kodu veriyordu, ben de bilgisayarı garintiye verdim orada bilgisayarın chipsetlerini güncellemişler sende bu çözümü deneyebilirsin internete anakartının modelini ve markasını yazdığın zaman çıkar zaten.

Hocam aynı sorun bende de sık sık oluyordu her mavi ekran hatası aldığımda başka bir hata kodu veriyordu, ben de bilgisayarı garintiye verdim orada bilgisayarın chipsetlerini güncellemişler sende bu çözümü deneyebilirsin internete anakartının modelini ve markasını yazdığın zaman çıkar zaten.

Garantiye gitti denilmiş zaten. Ayrıca garantiyle boşa uğraşırsınız bu durumda. Donanımsal ise biz size söylüyoruz zaten. O durumda gönderebilirsiniz.

Steam'i kaldırın.

Rehberi uygulayın.

Malwarebytes'ı kaldırın.

Opera'yı kaldırın.

Xbox 360 kontrolcü sürücüsü tarzında bir şey buldum sistemde. Onu da kaldırın.

Discord'u kaldırın.

Son düzenleme:
Garantiye gitti denilmiş zaten. Ayrıca garantiyle boşa uğraşırsınız bu durumda. Donanımsal ise biz size söylüyoruz zaten. O durumda gönderebilirsiniz.

Steam'i kaldırın.

Rehberi uygulayın.

Malwarebytes'ı kaldırın.

Opera'yı kaldırın.

Discord'u kaldırın.

Bilgisayara geçtiğimde deneyeceğim teşekkürler. Ayrıca Xbox 360 kullandığım Gamepad'im. Onu da çıkartırım.

Steam'i kaldırın.

Rehberi uygulayın.

Malwarebytes'ı kaldırın.

Opera'yı kaldırın.

Discord'u kaldırın.

Çok fazla oyun yüklü olduğu için Steam hariç dediğiniz diğer uygulamaları sildim. Rehberi uyguluyorum. Gelişme olursa haberdar ederim.

Son düzenleme:
Eğer yeni bir mavi ekran alırsanız minidump'ı atın. Eğer almazsanız çözüm işaretlerseniz sevinirim.

Az önce tekrardan oldu. Sorunun yaşanması tamam ama neden sadece boşta iken oluyor yük altında hiçbir sorun yaşanmıyor anlamıyorum. Oyun oynarken hiç rastlamadım soruna.

Geri
Yukarı