Çözüm Brick T50 Kurtarma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sorunumu çözdüm. Brick olmuş telefonu maalesef orijinal yazılımını yüklemek için açamıyorsunuz. Eğer telefon brick olduysa, çözüm şu şekilde:

Ses açma ve kapama tuşlarına basılı tutarak güç tuşuna basıyoruz, ekran bir defa titreyince power tuşundan elimizi çekiyoruz. Ekranda görüntü olmayacak, sadece kırmızı led sol üstte yanacak. Böylece telefonunuzu download moda sokmuş olacaksınız.

İkinci adım telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak. Bilgisayarınıza bağladıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nde ZTE Handset olarak görünen T50'nizi kaldırıyorsunuz. Telefonu çıkarıp tekrar takıyorsunuz. Bir sürü depolama birimi göreceksiniz beliren.

Bu depolama birimlerine erişebilmek için. Paragon ExtFS programına sahip olmanız lazım. Programı kurduktan sonra telefonunuzu bağladığınızda bilgisayarınızda görünen depolama birimlerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede orijinal romunuzu telefonun belleğine atıp, recoveryden kurulumu başlatarak sorunu çözebilirsiniz.

Depolama birimlerine erişim sağladım ama sadece dosya içerisini görebiliyorum. Update. ZIP'i telefona atamıyorum 2 GB boşken sistem için çok büyük diyor. Bir dosya silerken bu eylemi gerçekleştirmek için izine gereksinim var diyor atamıyorum dosyayı. Yardım eder misin?

Senin yüzünden telefon hard bricke girdi. Dediğin dosyayı indirdim açtım ve kabloyu taktığımda 4 tane klasör gördü. Bootloader modundayken ve hepsi 70 MB civarıydı gelmediğini düşündüm ve çıkartıp bir daha geri taktığımda telefonun hiçbir şekilde gelmediğini gördüm. Arkadaşlar, sakın denemeyin bu yöntemi. Brickteyse hard bricke sokarsınız 30 TL'lik masraf olur size 300 TL, sakın denemeyin sayın. Recep Bey ben bu konunun kapatılmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı