Çözüm bulunamayan mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

brkbskc

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
İris xe
İşlemci
i5 1135g7
Mini dosyam; 101322-7421-01.dmp

Birçok mavi ekran bırakmıştım buraya bilen biliyor :( çözüm bulamıyorum bununla.
Windows forumlarına sordum çözüm bulamadık yazılım olduğunu düşünüyor birçok kişi.
Intel forumlarında konuştuk yine benzer cevaplar aldım.

DDU ile kaldırmalar.
Yeni Windows kurmalar.
Sfc/scanow'dan tutun tüm hata kodlarını denedim
DX diag son sürümlerden tutun, Java'dan visial C Framework vs hepsi son sürüm bilgisayarda.
Bir sürü donanım testleri RAM'den HDD SSD işlemci ekran kartı hepsini yaptım sayısını unuttum testlerin.
Intel'in kendi test programı önerildi kaç kez yaptım 0 hata ekran kartı ve işlemcide.
Sıcaklık sorunum yok gibi. Genelde Chrome'da sekmeler açarken donup kalıyor. Aynı şey Opera'da da yaşattı.
Çok ağır uygulamalar açıyorum görsel olarak sıfır sorun. Bir sürü stres testi yapıyorum sıfır sorun.
Dell'in kendi sitesinden driver kurdum 2 hafta hatasız devam etti ama bugün yine mavi ekran yine Chrome da internette dolaşırken.

10 küsur mini dosyamla servise yolladım. Haliyle beklediğim sonuç sıfır hata bulduk diyorlar donanım olarak. Sürpriz olmuyor zaten. Mem86'dan tutun bir sürü yazılıma kadar her şeyi denedim. RAM, ekran kartı vs. Hepsi 0 hata ya tek hata yok.

Yine buraya başvurmak istedim şimdi DDU güvenli modda ekran kartını kaldırdım Intel'in sitesinden son sürümü indirdim bakalım ne kadar gidecek.

Garip olan 4K 8k videolar açıyorum, Google Earth'de ekran kartını zorluyorum, bir sürü yoğun görselli sitede zorluyorum tık yok. Ya yeni sekme açarken ya bazen sayfaları çok hızlı aşağı yukarı oynatırken yapıyor. Bir kezde PC açılırken masaüstünde yaptı o sebeple sadece Chrome Opera da suç bulamıyorum.

Kaldım böylece. İnternette arattım iris Xe model ekran kartıyla ilgili benzer birebir hatta sorun yaşayıp başlık açanları buldum birkaç başlık var yabancı forumlarda ama onlarda da çözüm sıfır.

Son düzenleme:
Dell vostro 3500 i5 1135g7 iris xe ekran kartlı

Tüm sürücülerin en son sürümleri yüklü. Ekran kartını güvenli modda ddu ile kaldırıp yine güvenli modda kurdum

Laptop modeli nedir? Ona gore sürücü verecegim.
esif_lf.sys, dptf_cpu.sys --> dynamic platform thermal Framework
luafv.sys --> Windows ile alakali.
Belirttiğiniz driveri verdiğiniz yerden indirip kurdum. Konu yazılımsal görünüş o yönde ama bakalım artık. İlk defa yukarıda belirttiğiniz 2 şeyle ilgili geri dönüş aldım minidumb dosyası bakımından.

Yeni konular

Geri
Yukarı