Çözüm CCE ile Windows-upt.exe & C:\eth\a.vbs Zararlı Temizliği [Video]

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
35
Merhabalar,

win-update.exe.jpg

Comodo Cleaning Essentials uygulaması ile son zamanların popüler zararlılarından, BitCoin madenciliğine dayalı Windows-upt.exe ve sonucunda C:\eth\a.vbs uyarısı veren uygulamayı başlangıştan devre dışı bırakmayı ve temizlemeyi anlattım.

Videodaki işlemler basit uygulamalardır. Her zararlı temizliği için aynı yöntem olmayabilir fakat bu şekilde sisteminizde aktif zararlı olup olmadığını görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

32 Bit İşletim Sistemi için Comodo Cleaning Essentials : http://cdn.download.comodo.com/cce/download/setups/cce_1.6.183539.73_x32.zip

64 Bit İşletim Sistemi için Comodo Cleaning Essentials : http://cdn.download.comodo.com/cce/download/setups/cce_1.6.183539.73_x64.zip

explorer.exe alt kısmında gözükmüyor bende virüs fakat pencere çıkıp duruyor şu an. Sizce ne yapmalıyım? TW ile görüşebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz önyükleme yapın.
Merhabalar,
CCleaner üzerinden başlatma seçenekleri kısmından windows-update ile olan uygulamaları (3 tane idi) pasif durumuna getirip kaldırdım. Şu anda bu sorun yok yani 2-3 dakikada bir pencere açılmıyor. Fakat sizce sorun giderilmiş midir? yani yinede virüs var mıdır ?

Düzenleme: bu arada temiz önyükleme yapmıştım.

CCleaner üzerinden başlatma seçenekleri kısmından windows-update ile olan uygulamaları (3 tane idi) pasif durumuna getirip kaldırdım.
Düzenleme: bu arada temiz önyükleme yapmıştım.
Bu iki dediğinden biri yanlış. Birini yaptıysan aynı işlevi görüyor zaten demek ki yapmamıştın.
Fakat sizce sorun giderilmiş midir?
Bulundukları klasörü sildiysen, yeni varyant değilse silinmiştir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı