Sistem Hacklenme "X:\eth\a.vbs" Hatası

Croot

Kilopat
Yer
Türkiye
Linux kullanıcısıyım Windows ile fazla ilgim yok, komut sistemini de bilmiyorum, tekrar da kurmak istemedim. Technopat üyelerinin bilgisine danışıyorum, fazla acemice bir virüs yaymışlar bilgisayarıma. Büyük ihtimalle ofiste bıraktığımda birisi yaptı. Bağlantı yapılan IP adresini bulup gerekeni yaptım. Windows'taki açılan scriptleri sizlere veriyorum. Antivirüs bir işe yaramadı elle müdahale ettim, dosyaları gizlenmiş komut dizininden. Şu an tamamen temiz bilgisayar ancak scriptler sürekli uyarı veriyor. Dosya silindiği için kapandığı taktirde tekrar açılması komutu verilmiş."Windows Script Host" uygulaması olarak sürekli açılıyor. X:\eth\a.vbs bulunmadı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım tamamen kurtulmak için? Teşekkürler.
Dikkat dosyalar virüslüdür! Sakın açmayın. Sadece not defteri ile okunması için yüklendi.
WinRAR arşivin içinden "run.bat"tan komutlara ulaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
BitCoin zararlısı. Bat ve vbs dosyalarında önemli bir şey yok. Onların görevi win-updated.exe dosyasını çağırmak.

Buradan Zemana AntiLogger yazılımı kurun. https://zemana.com/tr-TR/Download/AntiLogger/Setup/Zemana.AntiLogger.Setup.exe

Yazılım kendisini güncellesin. Ardından "Tara" butonu üstünden "Detaylı Tarama" kısmını seçin. Tarama bittikten sonra bulunan zararlıları silin. Silmeden ekran görüntüsü eklersen daha iyi olur.

Bu işlemlerin ardından temiz önyükleme yaparak sistemi başlatın. https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/929135

Son olarak Hijackthis raporunu kontrol amaçlı ekleyin. HijackThis Log Paylaşımı ve Çözümleri

Antivirüs bir işe yaramadı
Antivirüsler diyemezsin çünkü hepsini kullanmadın. Çöp olan AV'leri kullanmışsın eğer kullandı isen.
Temiz önyükleme ile düzelir. Diğer zararlılar için Hijack yapabilirsin. Ardından malwarebyte ile de tarat.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı