Çözüm Forza Horizon 4 gri ekran sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bugünkü konuda Forza Horizon 4 oyununda yaşadığım gri ekran problemini nasıl çözdüğümü bahsedeceğim. Oyuna girdiğim andan itibaren sık sık gri ekran sorunu yaşıyordum ve soruna herhangi bir çözüm internette bulamadım. Ardından Reddit'te gezinirken Nahimic ses sürücüsünü kaldırınca sorunun çözüldüğünü bahseden bir kullanıcı gördüm ve sizlerle de paylaşmak istedim. Daha önceden de Nahimic ses sürücüsünün oyunlarda FPS düşmesi yaptığını gösteren bir konu açmıştım. Yani anlaşılacağı üzere kendisi bayağı sorunlu bir yazılım. Bakınız: Nahimic 3 Sound Tracker FPS Düşüşü - Technopat Sosyal

adasd.png

Sorunun çözümüne gelecek olursak MSI markası anakart ve laptoplarında Realtek ses sürücüsüyle birlikte Nahimic ses sürücüsünü de destekliyor. MSI marka güncel bir laptop ve anakarta sahipseniz sizin ürününüz de Nahimic sürücüsünü destekliyor demektir. Nahimic sürücüsünü Windows'tan kaldırırsanız sorununuz yüksek ihtimal çözülecektir.

Adsız.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı