Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blackandyellow

Kilopat
Makaleler
51
Yeni Çözüm: Açılışta "RTC" & "Apfs Module Start" Takılma Sorunu - Technopat Sosyal

Önemli:

Eğer APFS_Module_Start veya PCI Configuration Begin gibi hatalar alıyorsanız yani USB veya sisteminizde bulunan özellikle macOS Catalina sürümü açılışta boot/ön yüklerken takılıyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayınız:

Bu güncel "KEALOSEFI_KemalALKIN.zip" isimli dosyayı indirip arşivden 7-Zip veya WinRAR benzeri bir uygulama ile çıkartınız. Ardından çıkan "KEALOSEFI_KemalALKIN" isimli klasördeki tüm dosyaları kopyalayın. İmajın yazılı olduğu USB içinde yer alan KEALOSEFI isimli bölüntüye gidip oradaki tüm dosyaları siliniz (sakın format/biçimlendirme yapmayınız!). Ardından Kopyaladığınız dosyaları KEALOSEFI isimli bölüntüye yapıştırınız.

Güncellenen EFI (Clover) ön yükleyici / boot loader dosyaları ve içeriği:

İndirmek için:
Kod:
https://drive.google.com/open?id=1UNu6vW4LZjZ5tYOmULFfHYP--WIyHIcG
Kod:
https://www.macosforeveryone.com/indir/?dl=7f4e7ff4b5e935f35d69c1d66ce74352

Ekran alıntısı/görüntüsü:
yenikealoseficatandmore.png

Duyuru: Artık AMD için OpenCore tabanlı patch/yama olduğundan 10.15.0 sürümünü AMD için bırakıyorum. 10.15.1 itibari ile Intel sürümüne odaklı gideceğiz OpenCore kullanıcı dostu olana kadar.

Son düzenleme:
Kemal Kardeş, aynı sorun bende de devam ediyor. "APFS_Module_Start ....." ekranında takılıyor. İlk beta sürümünde hiç sorun olmadan kurmuştum. Hiçbir ayar yapmadan USB yi seçip direkt başlatmıştım. İlgin için teşekkürler.

WhatsApp Image 2019-10-10 at 15.27.48.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim. Hatta formatladım ve öyle kurayım dedim içine attım. Şu an acı çekiyorum.
Çözümü Windows'a geçtim. Ardından Boot Disk Utility ile yedek aldım Catalina'nın ve Clover'in dosyalarını kopyaladım. Sonra BDU ile 500MB Clover'a yer ayırtıp boş yere Catalina'nın yedeğini yazdırdım. BDU nun dosyalarını silip yedeklediğim Clover'i kopyaladım. Şu an kuruyorum (intel mobile configi ile). Rehberi yapacağım.

hp 4540s laptopta düzgün çalışan High Sierra sürümüm var. High Sierra üzerinden mojave veya catalina sürümüne güncelleme yapsam sorun olurmu?

Kemal Bey Merhaba,
Bu konu ile alakalı olduğu için konu açmak istemedim.
Yukarıda verdiğiniz dosyaları indirip dediğiniz şekilde değiştirdim. Yükleme ekranına ulaştım. Diski formatlayıp kurulama geçtim. Kurulum bittikten sonra laptop yeniden başladı , tekrar bir kurulum ekranı geldi. buda bitti laptop tekrar yeni başlatıldı. Sonra hep elma logosunda takılmaya başladı. Sadece bi seferelma logosu geçip ülke seçme ekranı geldi. ondada ülkeyi seçtikten sonra tekrar takıldı sonra hep elma logosunda takılmaya başladı.
Hatta ben mojave kurdum burdan catalinaya geçeyim dedim. güncelleştirmeleri yaptı. hatta şifre girme ekranı falan da geldi bu sefer. ama bu seferde bu ekranı geçemiyorum. ne zaman şifreyi yazıp entera bassam takılıyor. masaüstünü görmek kısmet olmadı. Ne yapabilirim acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı