Çözüm OsxAptioFixDrv Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
macOS kurarken en sık karşılaşılan sorunlardan biri de yükleyicinin OsxAptioFixDrv kısmında takılmasıdır. Bu sorunu çözmek için AptioMemoryFix kullanılabilir.

USB/EFI/CLOVER/Drivers64UEFI içindeki OsxAptioFixDrv-64.efi sürücüsünü silin ve yerine AptioMemoryFix.efi dosyasını kopyalayın.

Güncel sürümü burada bulabilirsiniz: acidanthera/AptioFixPkg

Eğer bu sürüm sorunu çözmez ise OsxAptioFixDrv3 kullanabilirsiniz.

Recep bey soylediginiz her seyi harfiyen uyguladim fakat olmadi. OsxAptioFixDrv-64.efi silip yerine AptioMemoryFix.efi kopyalayip attim fakat olmadi. end randomseed hatasi veriyor. hic bir turlu duzelmiyor. 2 gundur ben ugrasiyorum ama bu hatayi gecemedim. biosu guncelledim dun en son surum bios. ayarlarin hepsini harfiyen yaptim. tabii ki bazi ayarlar yoktu bende. cunku anakartim gigabyte AB350m gaming 3. ama sizin onemli dediginiz ayarlari yaptim.kurmak istedigim surum High sierra. cunku islemcim ryzen 3 2200g ve ekran kartim nvidia gtx 1050ti. harici ekran kartini da kullanmak istedigim icin bu surumu sectim, kisacasi bana ogle geliyor ki ben bu hatayi asamayacagim :)) ne yaptimsa olmadi. butun usb portlarinda denedim yine olmadi. lutfen eger varsa baska cozum paylasin bu sorunu halledelim. Tesekkurler

Recep bey soylediginiz her seyi harfiyen uyguladim fakat olmadi. OsxAptioFixDrv-64.efi silip yerine AptioMemoryFix.efi kopyalayip attim fakat olmadi. end randomseed hatasi veriyor. hic bir turlu duzelmiyor. 2 gundur ben ugrasiyorum ama bu hatayi gecemedim. biosu guncelledim dun en son surum bios. ayarlarin hepsini harfiyen yaptim. tabii ki bazi ayarlar yoktu bende. cunku anakartim gigabyte AB350m gaming 3. ama sizin onemli dediginiz ayarlari yaptim.kurmak istedigim surum High sierra. cunku islemcim ryzen 3 2200g ve ekran kartim nvidia gtx 1050ti. harici ekran kartini da kullanmak istedigim icin bu surumu sectim, kisacasi bana ogle geliyor ki ben bu hatayi asamayacagim :)) ne yaptimsa olmadi. butun usb portlarinda denedim yine olmadi. lutfen eger varsa baska cozum paylasin bu sorunu halledelim. Tesekkurler

2200g kullanan birisiniz bende de 2400g var sesiniz ne durumda acaba çıtırtılar vs. var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı