Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Ne kadar istediler sakıncası yoksa paylaşır mısınız ve firma ismini verebilir misin?
3500-4000$ civarı istenilen bir ücret var. Firma değil şahıs yapmakta lakin bilgilerini kendim ve sizlerin güvenliği için (dolandırılma ihtimali vb.) doğruluğunu tam sağlayamadığım için maalesef bu konuda yardımcı olamayacağım. Lakin bu konuda bir sıkıntınız var ise @Murat5038 bey konuyu oldukça güncel tutmakta ve sorunu belirttiğiniz durumda yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar dilerim.

3500-4000$ civarı istenilen bir ücret var. Firma değil şahıs yapmakta lakin bilgilerini kendim ve sizlerin güvenliği için (dolandırılma ihtimali vb.) doğruluğunu tam sağlayamadığım için maalesef bu konuda yardımcı olamayacağım. Lakin bu konuda bir sıkıntınız var ise @Murat5038 bey konuyu oldukça güncel tutmakta ve sorunu belirttiğiniz durumda yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar dilerim.
Ne şekilde bulaştığını bulabildiniz mi? Mail vs. Önlem alma açısından bunlar önemli, kişisel pc mi, ağ kullanıcı mısınız?

Ne şekilde bulaştığını bulabildiniz mi? Mail vs. Önlem alma açısından bunlar önemli, kişisel pc mi, ağ kullanıcı mısınız?
Şahsi cihazıma bulaşmadı, bir arkadaşıma yardımcı olmak amacıyla araştırmalara koyuldum. Bulaşma yolunu açıkçası sorgulamadım kendisi orijinal program kullanımını pek yok ondan olacağını düşünüp peşini bıraktım. Sonuç olarak format ile çözüm sağladık.

.kolz uzantılı olarak şifrelenmiş. Yeni bir Ransomware sürümü sanırım. Birkaç örnek foto ile arşivledim.
yardımlarınızı bekliyorum.
Bağlantı sağlam değil, yenileyin. Bir hafta önce çıkan varyantlardan biri.

Merhaba Murat. Elimden geldiğince mükerrer bir soru olmaması için o kadar yorum okudum fakat göremedim. .Berost virüsü bulaşmıştı aylar önce. O zaman yeni olduğu sebeple çözüm yoktur ileride çıkarsa bakarım diye klasörlerdim dosyaları koymuştum bir kenara. Şimdi aklıma gelince konuyu gördüm emek kokuyor ayrıca teşekkür ederim. Fakat .berost çözümünü gösterirken sevinmiştim ama çözmedi şöyle bir hata verdi. Bakabilir misin?

Dosya Ekleri

• Hata Kodu.txt
    189 bayt · Görüntüleme: 166
.kolz uzantısı şeklinde virüs bulaştı. Program hatası ve örnek dosya içeresinde. Staj dosyalarım gitti. Sadece onları kurtarsam yetecek.
Rehberi eksiksiz uyguladıysanız dosyalarınızı yedekleyin haftalar veya aylar sonra çözümü çıkacaktır. Çevrimdışı olarak şifrelenmiş ve kurtarma imkanı yüksek söylenenleri uyguladıysanız.

Geri
Yukarı