STOP Ransomware nasıl temizlenir?

celalcinar

Hectopat
Daha fazla  
3 terabaytlık tüm dosyalarım bu virüs yüzünden ziyan oldu tüm dosyaların sonuna. Masodas uzantısı geldi ve düzeltilemiyor. Araştırdım adına CyriptoLocker Ransomware deniliyormuş ve bilgisayarın her tarafında virüsü kaldırma karşılığında 500 dolar ödemem gerektiğine dair yazılar var, dosyalarımı kurtarmanın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantıdaki konuyu detaylı inceleyin. @Murat5038 Hocam yardımcı olacaktır.

Bağlantıdaki konuyu detaylı inceleyin. @Murat5038 Hocam yardımcı olacaktır.
Linkteki işlemi yaptım oraya yazdım geri dönüş bekliyorum.

Linkteki işlemi yaptım oraya yazdım geri dönüş bekliyorum.
Konuda sizin dosyanız için key verilmiş.
  • irtRoAwZBsG2xlRr6IAT6XJOVqA6I5bPZ0onRvt1 - .masodas
Kullanımı:
İndirdiğiniz RAR dosyasının içindekini masaüstünde bir klasöre çıkarın.
- Eğer elinizde anahtar dosyası varsa 1. kısımından Djvu key olana tıklayıp anahtarı ve şifreyi girebilirsiniz
(Anahtarı bilmiyorsanız sakın dokunmayın).
- Eğer elinizde anahtar yok ancak şifrelenmiş dosya ile şifrelenmemiş aynı dosya var ise 1. kısımdan bruteforcer kısmına girip original file yerine şifrelenmemiş dosyayı, Encrypted kısmına da aynı dosyanın şifrelenmiş halini seçip Start butonuna basıp çözüm sağlayacak mı kontrol edin.
- Bahsedilen dosya biçimi ve kimliğe sahipseniz 2. kısımdan C veya D diskini(hangi disklerde şifrelenmiş dosya var ise onu) seçebilirsiniz.
- 3. kısımdan deşifre işlemini başlatabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı