Çözüm Windows 10 CS:GO ve diğer oyunlarda FPS Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bu konu sorununuzu çözdü mü?

• Oy verenlerin toplamı
    14

furkansevke

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle belirtmek istediğim şeyler var. Kesin çözüm yazmamın sebebi uzun uzadıya araştırdığım halde bir çok kişinin sorununu çözdüğünü görmeme rağmen benim bir türlü çözememem ve sonrasında kendiliğimden çözmüş olmam. Bundan da ötesi yoktur inşallah sorununuz çözülür. En çok bu forumda konular ve cevaplar bulduğumdan sırf bunun içi üye olup burada anlatmak istedim.

Öncelikle diğer konularda söylenenleri özet geçeyim;

1. Ekran kartınızın son sürücüsünü sitesinden işletim sisteminize uygun olarak indirip temiz kurulum yapın. Bu çok önemlidir özellikle windows 10 a geçtikten sonra.
  2. Ekran kartı yazılımınızdan ve oyunda vsync (dikey eşitleme, düşey yenileme) ayarını kapatın.
  3. Oyunda geliştirici konsolunu açıp "fps_max 0" ve "fps_maxmenu 120" komutlarını uygulayın. menüde 120 den fazla fpsye ihtiyacınız yoktur. 120 FPS'ye de yoktur gerçi.
  4. Genel olarak asıl sorunu çözmüş olan seçenek ise windows 10 ile gelen xbox ayarları. Herkes Game DVR'ı kapatınca sorun çözülmüş fakat bende çözülmemişti. Şansıma Game DVR ayarını bir kez daha kontrol edeyim dediğimde XBOX uygulamasını bulamadım ve başka yerde ararken "Game Mode" diye bir özellik buldum.

Windows Ayarlar >> Oyun bölümünden ulaşabilirsiniz.

89130aca337848d597887736a9227cb9[1].png

Buradan sol taraftaki menüden 3 ayarada girip gördüğünüz her şeyin tikini kaldırın ve kapatın.
Muhtemel Game DVR ve oyun modunu kapatmanız yeterli olacaktır.
Bende Game DVR burda gözükmüyor çünkü çok fazla araştırma yaparkan DOS ekranında birkaç komutla Xbox'ı ve Game DVR'ı tamamen silmiştim. Sizde muhtemel gözükür. Gözükmez ise Windows xbox uygulamasını açın, ayarlara girdiğinizde Game DVR'ı görebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim Windows'u nereden güncelleyeceğini bilmiyor musun? İndirme linkine gerek yok illaha. Gir Windows Update'e 17 ile başlayan bi güncelleme indirecek.

Diğer oyunlar: Oyun DVR ve Oyun modunu kapattım değişen bir şey yok. Amd kullanıyorum. Dikey yenileme kapalı. Bunu uzun süre araştırdım ama bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı